Választási eredmények pálmás szemmel – A harmadik helyen vagyunk, de ennél jelentősebb pozícióban…

Mindenek elõtt szeretnénk megköszönni a bennünket támogatók szavazatait, és a választási kampányban csapatunkat segítõk munkáját.

A négy évvel ezelõtti eredményt sikerült megismételnünk az október 3-i önkormányzati választásokon, azaz a képviselõi helyek 10 százalékát tudtuk megszerezni. Ez az akkori 23 helybõl 2, a mostani, a 14-re csökkentbõl 1 mandátumot jelent.
Elsõ kérdésként azonnal adódik, hogy miképpen értékeljük ezt az eredményt, elégedettek vagyunk vagy sem?
Meg kell mondani, többre számítottunk, de a kialakult helyzetet látva nem vagyunk elégedetlenek. Többre számítottunk, mert azt reméltük, hogy több olyan személy megy el szavazni, aki nem az országos pártok politikai csatározásainak helyi másolását tekinti a várospolitika fõ feladatának, ezért a helyi civil jelölteket támogatja.
Tévedtünk. A részvételi arány és a szavazók száma is csökkent és nem nõtt a pálmásokra szavazók száma sem.
Megjelent egy új párt is a riválisok között, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, viszont eltûnt egy, a Szabaddemokraták Szövetsége, és nem indult az Együtt Szentesért Egyesület civil szervezet. Tehát három országos párttal és a néhány körzetben indult független jelöltekkel kellett felvenni a versenyt nekünk, pálmásoknak.
A független riválisok által elnyert szavazatok a képviselõi helyek végsõ elosztásában nem játszottak szerepet.  Külön-külön indultak, nem nyert egyikük sem, így szavazataik nem voltak döntõek a végsõ elszámolásnál.
2006-ban a leadott szavazatok 12,3 százalékával szereztük a 2 képviselõi helyet, most a 9,9 százalékával az 1-et. A mostani egy helyünk azonban felér kettõvel, vagy akár hárommal is, ezért nagyon elégedettek lehetünk. Miért állítjuk ezt? A kialakult erõviszonyok miatt. Azért, mert a 6 FIDESZ-KDNP képviselõbõl álló frakció és a 6 MSZP-sbõl álló sem tud többséget elérni a 14 képviselõbõl és 1 polgármesterbõl álló testületben,  csak a PÁLMÁSOK és/vagy a JOBBIK támogatásával.
További kérdésként adódik, hogy hogyan kívánunk élni ezzel a helyzettel?
Élve és nem visszaélve, minden erõnkkel azon leszünk, hogy megvalósítsuk választási programunk legtöbb pontját.
Nem fogunk elvtelen egyezségeket kötni, mint ahogy eddig sem tettük, és kezdeményezõ módon lépünk fel a részünkrõl fontosnak tartott ügyekben. Álláspontunk szerint az eddigi 10 munkabizottság helyett 5 elegendõ lesz a feladatok ellátásához, melyek közül egyet mi szeretnénk vezetni. A bizottságok létszámát is csökkentenénk, az eddigi 5 – 9 fõrõl 5 fõre. A kevesebb és kisebb létszámú bizottságok hatékonyabb munkát tudnak végezni.
Harmadik kérdés, hogy a kialakult, kétségtelenül kényesen kiegyensúlyozott helyzetben menynyire lesz mûködõképes a képviselõ-testület? 
Most fog igazából kitûnni, hogy a szakmai érvek vagy más – esetleg politikai vagy személyes ambíciók – vezérlik-e majd a munkát, engedik, segítik vagy megbéklyózzák-e azt?
A kialakult arányok magukban hordozzák ennek a veszélyét, de bízunk abban, hogy a józan ész felülemelkedik a vártnál gyengébb választási eredmény miatt esetleg felötlõ betartási, bosszúállási gondolaton, szándékon. Intelligens, városának, lakótársainak jót akaró ilyet nem tesz. Reméljük!
A pálmások biztosan nem!
A pálmás megközelítés változatlan lesz. Nem az számít, hogy melyik oldal, melyik képviselõje teszi a javaslatot, ismerteti álláspontját. Mindig csak az fog számítani a pálmás igen vagy nem szavazatnál, hogy városunknak, a szentesieknek jó-e az.
Ebben a szellemben fogjuk a képviselõi és a bizottsági munkát végezni a pálmások szakértõi csapatára támaszkodva. Annak reményében is dolgozunk így, hogy hátha az elkövetkezõ évek alatt több választópolgárban is megerõsödik az a vélemény, hogy a pálmásokat kell támogatnia szavazatával a következõ választáskor.
Igyekszünk rászolgálni erre.  
 
Horváth István elnök

(Fizetett közlemény!)

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.