Megújult iskolában kezdték a tanévet a fábiánsebestyéni diákok – Vegyi fülke és nyelvi labor is segíti a tanulást

A szülõ számára mindig fontos szempont, hogy lakóhelyéhez legközelebb találjon gyermeke számára kiváló, magas színvonalú oktatási intézményt. Fábi-ánsebestyén Község Önkormányzata a lakossági elvárásoknak megfelelõen tovább emelte az oktatás színvonalát, hiszen 200 millió forint Európai Uniós támogatás felhasználásával teljesen felújíttatta a községi iskolát.

Közel egy év alatt, a Dél-alföldi Operatív Program keretében újult meg a község iskolája, az átfogó rekonstrukció érintette az épület szigetelését, a nyílászárók cseréjét, a villamos hálózat teljes felújítását és a tetõszerkezet nagy részének átépítését. Megújuló energiára épül az új fûtési rendszer, amelytõl az eddigi költségek negyven százalékos csökkenését várja a fenntartó önkormányzat. Az új fûtési rendszer alapja a geotermikus energia, amely hõszivatytyús megoldással, padlófûtéssel jut az épületbe.
A tantermek az oktatás legkorszerûbb eszközeivel lettek felszerelve, így a szemléltetõ kísérletekhez vegyi fülke, az idegen nyelvi oktatás hatékonyságáért nyelvi labor használatát kezdték meg.

Az épület ünnepélyes átadására még augusztus 7-én sor került, amikor dr. Kós György polgármester a köszönet hangján szólt a megjelentekhez. Utalt arra  a települési konok, makacs küzdelemre, amelynek eredményeként a községi iskola megmaradásáért és fejlõdéséért mindent megtettek, hiszen ezek a gyermekek fogják majd tovább építeni a falu közösségét.
Beszélt arról a tudatos pályázati munkáról, amelynek eredményeként pl. az új pedagógiai módszertani programhoz 30 milliós, az iskola informatikai fejlesztésére további 13 milliós, valamint az új tanuló bútorokra 10 milliós pályázati forrást nyertek. Hozzá tette: ettõl a tanévtõl az alapfokú mûvészeti oktatással, valamint a természettudományos tantárgyak emelt óraszámával bõvítik az itt folyó képzés színvonalát.

Az iskola történetét elevenítette fel Piti Anna igazgatónõ. Vázolta azt a folyamatot, ahogyan 1944-tõl kezdve a hat tantermes tanyasi iskola szakos nevelõkkel dolgozó általános iskolává nõtte ki magát, majd a 60-as években újabb épületszárnnyal bõvült, és a 70-es években megépült a tornaterme is. A 80-as évek elején elkészült az ebédlõ, és további két tantermet igényelt a gyermeklétszám.

Méltatta az új oktatási módszerek lényegét, amikor a gyerek úgy tér haza az iskolából minden nap: “nem csináltunk semmit, csak játszottunk”.
A tanévkezdésre megérkeztek a minõségi oktatást támogató tartalmi- és kompetencia fejlesztéshez nélkülözhetetlen tan- és szemléltetõ eszközök is. Az iskola közel kétszáz tanulója várakozásokkal és örömmel vehette birtokba azokat, hiszen közel 2500 négyzetméteren, a 21. század követelményeinek mindenben eleget tevõ oktatási intézményben gyarapodnak a mindennapi élethez szükséges ismeretekkel.

Dömsödi Teréz

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.