Átadták a felújított Kossuth utcát
A tudatos városépítő munkának köszönhetően – pályázati források felhasználásával – az elmúlt években megépültek a várost elkerülő utak és körforgalmi csomópontok. A lakosság támogatásával teljessé vált a város infrastrukturális rendszere: valamennyi utcában kiépült a korszerű közvilágítás, a földgáz-, a víz-, a szennyvízvezetékek, a távközlési és kábeltévé-hálózat.
Minden utcában aszfaltos út szolgálja az ott élők kényelmét. Néhány év alatt Szentes megelőzte a környező települések közművesítettségének színvonalát.
Több éves előkészítő munka és sikeres pályázatok összehangolása eredményeként befejezés előtt áll a Kossuth utca rekonstrukciója I. ütemének megvalósítása. Szentes Város Önkormányzata a korábbi években megkezdett belterületi utak felújítását folytatva pályázatot nyújtott be a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanácshoz a DAOP-2008-3.1.1/B azonosítási számú felhívására a „Szentes – Kossuth utca, Nagyhegyszéli út és Szegvári út felújítása” tárgyában.
A Kossuth utca felújításához kapcsolódóan a város kerékpárút hálózatának kiépítésére szintén pályázatot nyújtottunk be a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanácshoz a DAOP-2009-3.1.2/A azonosítási számú felhívására. Ezzel összefüggésben Szentes főutcájának járda felújítására is pályázat készült a DARFT/TEKI/2009. a helyi önkormányzatok fejlesztési feladatai „területi kiegyenlítést szolgáló önkormányzati fejlesztési feladatok” támogatása című pályázatra. E három pályázat eredményeként a teljes kivitelezési költség összesen: 432,2 millió Ft. Ebből az elnyert támogatás:190.6 millió Ft, önkormányzati saját forrás 241.6 millió Ft. A projekt első ütemének keretében felújított útszakasz hossza 815 fm, a megépített kerékpárút hossza 1994 fm, a felújított járda hossza 1704 fm, ez közel 5000 m2 térköves járdát jelent.
A Kossuth utca felújítása kapcsán körforgalmak épültek a Rákóczi és Kossuth utcák, valamint a Klauzál és Somogyi Béla utcák kereszteződésében. A Kossuth utca Mátyás király utcai, valamint a József Attila utcai csomópontjában terelőszigetek kerültek kialakításra. Az építéssel a zöldfelületi részek is bővültek. A virágok, a fák, a gyepek telepítésének eredményeként megközelítőleg 1000 m2 új zöldfelület keletkezik, mintegy 5000 tő növény telepítése történik meg. Az elavult utcabútorok cseréje is sorra kerül.
A felújítási munkálatokkal párhozamosan a főutcán lévő közműhálózat rekonstrukciója is megtörtént (víz, szennyvíz, távhő, gáz és telefon). A Kossuth téri körforgalom végleges kiépítése és a Kurca-híd átépítése áthúzódik a jövő évre. Mivel ezek szorosan kapcsolódnak a városközpont rekonstrukciós pályázatához és a Petőfi Szálló felújításához. Ezen munkálatok az önkormányzat tulajdonában lévő Városellátó Intézmény kivitelezésében valósultak meg, helyi munkaerőt foglalkoztatva. A beruházás Varga Sándor intézményvezető, Forrai Ferenc műszaki vezető és Sáfrán Bálint műszaki munkatárs vezetésével valósult meg.
Kocsis Sándorné projektmenedzser
Rendezvényfotók: Nagy Zsolt Imre