VII. “Kurca fátyla”
Május 16-án Szentesen hetedszer lengett a “Kurca fátyla". Így nevezik a gyermek színjátszó találkozót, ahol az idén tizenhat csoport mutatta be, mivel ajándékozza meg az érdeklõdõket. Meg kell jegyeznem, egy iskolából csak egy csoport jelentkezhetett.
Volt olyan csoport, aki mesét adott elõ, láthattunk érdekes népi játékokat, megismertük a “Két Lotti” huncutságát, élvezhettük Vörösmartytól Csongor és Tünde történetét, a teljesség igénye nélkül, mert mind a tizenhat cím felsorolása unalmas lenne. A csoportok egymás elõadását tapsukkal értékelve megnézték. Érdekes volt látni, ahogy figyelnek egymásra, a kisebbek teljesen beleélték magukat a történetbe, a nagyobbak izgultak a kicsik sikeréért is.
Ebédszünet után kezdõdött a szakmai megbeszélés, a csoportvezetõk részére neves drámapedagógusokkal, köztük a szentesi drámatagozat alapítójával. Valóban beszélgetés volt, sok jó tanácsot kaptak a vezetõk munkájuk még jobbá tételéhez.
Ezúttal a délután sem múlt el érdekes program nélkül. A Kiss Bálint Református Ált. Iskola, külföldi vendégeinek is kedvezve, idegen nyelvû elõadásokra került sor a zenés mozgás improvizáció, népi- és moderntánc bemutatók között. Nagy sikere volt a különleges hangszereket mûvészien kezelõ népzenei együttesnek.
Ezután “Micimackó” egyik kalandjával ismerkedtünk meg németül a Klauzál Gábor Ált. Iskola hetedikeseitõl. A Horváth Mihály Gimnázium tizedikesei a “Tíz kicsi diák”-ot elevenítették fel nekünk angolul. “Katika” francia nyelvû bemutató volt, a Szent Erzsébet Katolikus Ált. Iskola tanulóitól. A három helybeli iskola idegen nyelvû mûsorán teltház volt.
Szerencsére nagyon sok csoport maradt végig a délelõtt szereplõk közül is. Érzésem szerint nagyon hasznos volt a délutáni program is, a kis mûvészeinknek közönség, sõt anyanyelvû közönség elõtt kellett megszólalni, németül, angolul és franciául. Mind emellett a résztvevõk már tudnak figyelni a másik szerepére, és értékelni munkájukat.
Mire a mûsoroknak vége lett, esteledett, a fellépõk haza indultak az ország különbözõ részeibe. A gyerekek és a felnõttek egyaránt jól szórakoztak, tanultak, de ami a legfontosabb, együtt érezték jól magukat, és kaptak biztatást, hogy 2007-ben is itt kell lenniük!
A résztvevõ csoportok nevében köszönöm a szervezõk minden kívánságra odafigyelõ, fáradtságot nem ismerõ munkáját.
Füredi Zsuzsa
drámapedagógus