Az ország tíz legjobb strandja között a szentesi

Az Origo hírportál Magyarország tíz legjobb strandja közé sorolta a szentesi strandfürdõt, és  ”az ismeretlen Szentes” alcímmel ajánlja a hazai fürdõvendégeknek a Kurca-parti üdülõközpontot.

A fényképes bemutatón elsõrangú strandfürdõnek nevezik a ligeti létesítményt, ahol 8 medence mellett 3 csúszdát vehetnek igénybe a fürdõzõk. A strandfürdõt körülölelõ Kurcán csónakázni, kenuzni, vízibiciklizni és horgászni is lehet. Értékelésükben  pozitívumként szerepel, hogy az üdülõközpont látogatóinak száma a tavalyihoz képest az idén 50 %-kal emelkedett, bár a megnövekedett látogatószám köszönhetõ a Tisza magas vízállásának is.  Ugyancsak elõnye az üdülõközpontnak, hogy rendezett környezet, színvonalas kiszolgálás várja a strandolókat, ezen túl számos új program csalogatja az idelátogatókat. Ilyen lesz július 17-én a strand szépe verseny, amikor egy stéget fognak beemelni a 33 m-es medencébe, és azon zajlik majd a csinos hölgyek viadala.
Az önkormányzat gondol a fejlesztésre is:  új strandfoci-,  röplabdapálya, illetve egy homokos plázs kialakítását tervezi a következõ évre.

Tovább korszerûsödhet a távhõrendszer

Sikeresen pályázott az önkormányzat a távhõ-rendszer rekonstrukciójára, közel 70 millió Ft értékben hatékonyságot javító beruházás valósulhat meg.
Sor kerül a szolgáltatói hõközpontok rekonstrukciójára, megtörténik a változó tömegáramú fûtési rendszer kialakítása, korszerûsödnek a hõközponti szerelvények. A fejlesztés eredményeként a Debreceni utcai, a Kossuth utca déli oldali és a kertvárosi fûtõmûvek is megújulnak, továbbá a meglévõ távhõ gerincvezetéken lehetõvé válik nagyobb mennyiségû csurgalékvíz biztonságos továbbítása is.
A rekonstrukció a távhõszolgáltató által az energiatermeléshez és továbbításhoz felhasznált energiamenynyiséget csökkentheti, illetve megteremti a hatékonyság növelését az egyes beavatkozásokon keresztül, minden olyan ma elérhetõ technológiát figyelembe véve, amely az energiaracionalizálását tûzi ki céljául.

Az Ipari Parkban gõzerõvel folyik a közmûépítés

A munkagépek jelenleg az utak építését végzik a leendõ Vállalkozói Falu helyszínén, amely az Ipari Park területén az északi zónában található. Korábban itt készült el az ivóvíz-, szennyvíz-, és csapadékvíz-elvezetõ hálózat. A fejlesztés zónáról zónára valósul meg, hogy a helyi vállalkozói igényeknek megfeleljen. A projekt célja a szentesi kistérség gazdasági felzárkóztatása, a munkanélküliség csökkentése. A beruházás összértéke meghaladja a 370 millió Ft-ot.

Mindennapos testnevelés

Szentes a Nemzet Sportvárosa. Ennek szellemében újabb lépést tesz a város az egészséges nemzedék megteremtéséért. Az önkormányzat a 2010/2011. tanévtõl biztosítja az egészség megõrzését szolgáló és a rendszeres testmozgást elõsegítõ mindennapos testnevelést, az általa fenntartott valamennyi iskolában.
A testnevelés és a sportolás célja, hogy a tanulók olyan fiatalokká váljanak, akik tisztában vannak a mozgás és a sport egészségügyi, prevenciós értékeivel, valamint a rendszeres fizikai aktivitás magatartásuk részévé válik. Megismerik a mozgásos játék és a verseny örömét, megbecsülik társaik teljesítményét.
Mindezeket kívánja az önkormányzat elõsegíteni az alsó és felsõ tagozat teljes felmenõ rendszerében a mindennapos testnevelés bevezetésével.

Védõoltási program

A város fontosnak ítéli a méhnyakrák elleni küzdelmet. Így csatlakozik a 13 éves leány és fiú korosztályt érintõ védõoltási program megvalósításához. A méhnyakrák megbetegedések 70 %-át okozó HPV-fertõzés elleni védettség eléréséhez összesen három oltásra van szükség, ami egyenként 90 ezer Ft-ba kerül. Az önkormányzat szakemberei rövidesen felmérik az érintett korosztályt, hogy hányan igénylik a vakcina beadását, melynek költségeihez a város hozzá kíván járulni.

Vízirendészeti fogadónapok

A Tiszai Vízirendészeti Rendõrkapitányság körzeti megbízotti munkaköröket hozott létre, a Tisza-parti településekhez tartozó folyószakaszokon Szeged és Csongrád székhellyel. Az újonnan kialakított munkakörök célja, hogy segítsék a bûnmegelõzés és a bûnüldözés hatékonyságát, erõsítsék a lakossági kapcsolatokat. A körzeti megbízottak lakossági fogadóórákat tartanak a hivatalokban rendelkezésükre bocsátott helyiségekben, ahol várják a lakosság bejelentéseit, kérdéseit, esetleges panaszait. A szolgálatot ellátók Szentesen, a Polgármesteri Hivatal 101-es számú irodájában a III. negyedévben az alábbi idõpontokban tartják kihelyezett fogadóórájukat:
július 19. 08.00 órától -10.00 óráig,
augusztus 16. 08.00 órától- 10.00 óráig,
szeptember 20. 08.00 órától – 10.00 óráig.
A Vízirendészet reméli, hogy az együttmûködés sikeres lesz és az szolgálja az állampolgárok biztonságérzetét.  
         
Összeállította:
Garai-Szabó Imréné

2 hozzászólás “Az ország tíz legjobb strandja között a szentesi” bejegyzésre

  1. Dömsödi Mihály:

    Szentesi Körséta

    A Szentesi Szivattyútelep múltja és jelene a Szentesi Körséta következő témája. Kerékpáros kirándulás a Szivattyútelepre, gépészeti ritkaságok bemutatása. Házigazda: Szentesi Vendégszeretet Egyesület.
    Helytörténeti kalauz: Szabó Mihály gépész. Útvonal: Széchenyi Liget – Csongrádi út – Tisza-gát (kerékpárúton). Mozgásukban akadályozottak részére korlátozott létszámban lovaskocsit biztosítunk.
    Találkozzunk a Széchenyi Liget bejáratánál,
    2010. július 17-én 15 órakor

    Eső esetén találkozó a Szivattyútelepnél (csongrádi út jobb
    oldalán, a szentesi Tisza-strand feljáró után).

  2. Dömsödi Mihály:

    FOGADÓNAP

    Július 15-én /CSÜTÖRTÖKÖN/ délelőtt 9.00 – 11.00 óra között Szirbik Imre polgármester, délután 14.00 – 16.00 óra között Szűcs Lajos alpolgármester hivatali helyiségében fogadja az érdeklődőket.

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.