Új harcművészet születik
Berezvai István harcmûvészeti oktatót nagyon sokan ismerik már, hiszen immár tizennyolc éve foglalkozik a különféle ágakkal. Számos fiatal sajátította el irányítása alatt pl. a kung-fu egyes válfajait. Az Absolute Life-Fight országos egyesület megalakításán fáradozik most barátaival.
Szegeden, Békéscsabán, Orosházán, Makón már tanítják ezt az új harcmûvészeti formát. Egy klubot akar a városban is létrehozni. Hamarosan megjelenik saját könyve „A világ ura„ címmel. Hogy mirõl is fog szólni ez a kiadvány? Most ezt mondja el a szerzõ.
– Sokan próbálták már különféle életfilozófiákkal, vallásokkal, vagy tudományokkal segíteni, megváltani az emberi életet. Olyan alapvetõ tényekre jöttem rá, amelyekkel elindulhatunk az egyéni létünk pozitív megváltoztatása felé, – mondja.
– Egy olyan univerzumot sikerült magam köré teremteni, amely régen csak az álmaimban létezett. Olyan erõkre, lehetõségekre leltem, amelyek által szinte mindent meg tudok oldani saját magammal kapcsolatban. Természetesen ezt a könyvet is félre lehet érteni, és lehet, elérhetõ az is, hogy félreértsék. De remélem, sikerül egy olyan oldalt megvilágítanom az igazságról, amely jobbá teszi csaknem valamennyiünk életét.
Pisti olyan gondolkodásmódról beszél, amellyel az elveket letisztítja a logika, a tényszerûség oldaláról úgy, hogy közben körbejárjuk a történelmet, a tudományokat, a vallásokat, a harcmûvészeteket, és az egyéni emberi oldalt is.
– Veled is megtörtént eseteket dolgoztál fel a könyvedben, melyre megoldásokat keresel, mások figyelmét is felhívod jó néhány fontos tapasztalatra.
– A leírtak olyan sorrendben segíthetnek másoknak, mint ahogy esetemben történt. Szeretném elérni, hogy mindenkit egyéni útja rávezessen a saját igazságára, ne pedig egy másik ember elvi síkjára.
– Ezt hogyan teszed?
– Versekben, képekben és szövegben mutatom meg úgy, hogy az irónia, a humor és a tényszerûség váltja fel folyamatosan egymást.
– A nyelvünk vadvirágai is elõfordulnak a könyvben, vagyis az úgynevezett csúnya szavak, mert másképpen nem lehetne bemutatni azt az érzelmi töltöttséget, amely a világunkban uralkodik, – teszi hozzá.
– Mi történt, mi van most és mi lesz a jövõben?
– Megemlítem, de mégsem ez az irányadó. Bemutatom, hogy társadalmi szinten nagyon nehéz megoldani a problémákat, ahogy a saját gondjaink orvoslása sem egyszerû. Vagyis nem várhatjuk el másoktól a kiutat, és valószínû, hogy ezeket más soha nem is fogja rendezni. Tehát hiába mondja, vagy írja le bárki, hogy várjunk valakire, mert ettõl ez még nem lesz tény, csak vélemény. Itt átláthatóvá válnak különféle helyzetek, de mindenkinek magának kell hozzáfogni, megtenni az elsõ lépéseket.
– Hogyan érdemes felfogni a manipulálásokat, az életet, az emberi kapcsolatokat és milyen hatalmas erõket veszítettünk el, illetve nem találunk?
– Hihetetlen, de egyszerûnek hitt eszmékkel nagyszerû dolgokat érhetünk el. Viszont ezek csak elindítanak, és nem pedig törvényszerûen fektetnek le irányvonalakat. Sõt! Éppen ez a könyv törekszik arra, hogy végre éljenek az emberek, és végre-valahára elsõsorban ne különféle meggyõzõdésekkel törõdjenek, hanem saját magukkal. Úgy is lehet nézni a könyvet, mintha egy nagytakarítást végeznénk a házunkban.
– Április közepén fog megjelenni ez a szóban forgó könyv, mely most még nyomdai elõkészítés alatt áll.
– Ehhez az életfilozófiához, amelyet hamarosan kiegészít a második könyvem is, egy harcmûvészet alapjait fektetem le, amelynek a neve Absolute Life-Figft. Ez a teljes életharc, amely háromfajta önvédelmet jelent: fizikai önvédelmet a testnek, gondolati önvédelmet a szellemnek és érzelmi önvédelmet a lelkünknek.
– Mikor nyílik meg Szentesen az Absolute Life-Fight Klub ?
– Március tizenötödikétõl tervezem az új klub elindítását. Jelentkezni személyesen a plakátokon feltüntetett idõpontban lehet majd.
Várhatóan a minden újra nyitott fiatalok fogják felkapni a fejüket elsõként Berezvai István harcmûvészeti filozófiája iránt érdeklõdve. Figyeljék tehát a plakátokat, a témára a késõbbiekben mi is visszatérünk még. Kíváncsian várjuk a könyv megjelenését. Bizonyára érdeklõdéssel forgatja a korosabb korosztály is, hiszen jó, ha a szülõ tisztában van azzal, gyermeke milyen új harci irányzat iránt érdeklõdik. A “harcmûvészet” kifejezés már önmagában is inkább pozitív töltetû. Éppen azért, hogy megismerjék, el kell elõbb olvasniuk a könyvet. Meggyõzõdésem: rendkívül hasznos, személetes, vitaindító olvasmányra lehet számítani.
Dömsödi Mihály