Út a munkához…

Szentes kiemelt céljának tekinti, hogy minél több munkanélkülinek tudjon munkát biztosítani. Ennek érdekében az önkormányzat január végén elfogadta Szentes Város 2010. évi közfoglalkoztatási tervét.

A terv az elõzõ év tapasztalataira és a foglalkoztatók igényeire épül. Ehhez nyújt segítséget a segélyezési rendszer változása, az ellátás aktív eszközeinek alkalmazása, valamint a munkaerõ-piaci programok és a képzések.
A közfoglalkoztatási terv tartalmazza a rendelkezésre állási támogatásra jogosultak képzettség szerinti összetételét, azoknak a közfeladatoknak a megjelölését és ütemezését, amelyeket részben vagy egészben a közfoglalkoztatás révén kívánnak ellátni, továbbá az ellátásukhoz szükséges létszámot,  és a finanszírozáshoz rendelkezésre álló forrásokat.
Az „Út a munkához” program az önkormányzat, a munkaügy és a szociális ellátórendszer közötti szoros együttmûködéssel, a helyzet komplex kezelésére ad lehetõséget.
Az elmúlt év tapasztalatai egyértelmûen visszaigazolják az elképzelés helyességét. Szentesen 2009-ben közfoglalkoztatás keretében összesen 364 fõ dolgozhatott hosszabb-rövidebb ideig. Jelenleg az önkormányzati fenntartású intézményekben összesen 322 fõ végez különbözõ, jórészt kommunális, köztisztasági, parkgondozási, felújítási és karbantartási feladatokat A most elnyert „Téli-tavaszi közmunkaprogram” révén ezen kívül 39 fõ foglalkoztatása valósul meg, a pályázat kiegészítésében pedig 30 fõ foglalkoztatására pályázik az önkormányzat. Így 2010-ben mindöszszesen 509 fõ kaphat munkaszerzõdést.
PÁLYÁZATI LEHETŐSÉG
 A Földmûvelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium, mint az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága pályázatot hirdet a hatálya alá tartozó települések önkormányzatai, annak intézményei, a településeken rendezvényt tervezõ nonprofit szervezetek, illetve magánszemélyek számára programok szervezésére, helyi közösségformáló kezdeményezések támogatására. 
A pályázat célja a települések kulturális értékeinek, örökségének bemutatása, a kistérségi együttmûködés erõsítése, a korábbiakban megvalósított rendezvények sorába illeszkedõ vagy új programok megvalósítása, és elsõsorban a helyi életminõség javítása, valamint a turizmus fellendítése.
A pályázat tárgya lehet minden hagyományõrzõ vagy hagyományteremtõ, kulturális, zenei, népzenei mûvészeti, szakmai és szórakoztató rendezvény, például fesztiválok, mûvészeti, gasztronómiai, kulturális napok, falunapok, szemináriumok stb., amelyek május 15. és december 31. között valósulnak meg. 
 A rendezvény lebonyolításához 500 000 forint + ÁFA összegû utófinanszírozásban történõ támogatás, valamint a Támogató aktuális kínálatából 25 perces kulturális mûsor nyerhetõ el. A pályázat benyújtási határideje 2010. február 26. A pályázattal kapcsolatban bõvebb információ kérhetõ a Szentes Kistérség Többcélú Társulása – Helyi Vidékfejlesztési Irodában (6600 Szentes, Kossuth tér 5., tel.: 63/401-493, e-mail: szentesi@-vkszi.hu).
EMVA MONITORING
Az idén is kell adatokat szolgáltatni a Mezõgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal részére azoknak, akik az Európai Mezõgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) által társfinanszírozott Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében támogatást vettek igénybe.
A monitoring adatszolgáltatás minden támogatásban részesülõ számára kötelezõ. A monitoringot március 16-ig kell leadni. Az éves jelentéseket kizárólag elektronikus formában lehet benyújtani az ügyfélkapun keresztül. Az ehhez szükséges felhasználónév és jelszó az önkormányzatok okmányirodáiban igényelhetõ.
Felhívjuk figyelmüket, hogy a számítógépes rendszer a határidõ lejárta után nem fogadja be a késedelmesen rögzítendõ adatokat.
GAZDASÁG-ÁTADÁSI TÁMOGATÁS
Március 1-31. között nyújthatók majd be az Európai Mezõgazdasági Vidékfejlesztési Alapból (EMVA) finanszírozott gazdaságátadás támogatására irányuló kérelmek.
A támogatás célja a mezõgazdasági termelõ tevékenységet végzõk korösszetételének javítása, illetve az elaprózódott birtokszerkezet ésszerû koncentrálódásának elõsegítése. Támogatást vehet igénybe az az 55. életévét betöltött, de az átadás idõpontjában öregségi nyugdíjban még nem részesülõ, mezõgazdasági tevékenységet végzõ egyéni vállalkozó/õstermelõ, vagyis az átadó gazdálkodó, valamint annak munkavállalója, aki a jogszabályban meghatározott egyéb feltételeknek is megfelel.
Az átadó gazdálkodó által igénybe vehetõ támogatás legkisebb összege havonta a mindenkori érvényes minimálbér 25%-a, legmagasabb öszszege pedig a minimálbér 200%-a, de legfeljebb évi 18 ezer Euró, kb. 4,8 millió Ft lehet.

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.