Tíz intézmény fűtéskorszerűsítése – Zöld értékek mentén
Tíz szentesi oktatási és szociális intézmény rekonstrukcióját mintegy 600 millió forinttal támogatja Izland, Liechtenstein és Norvégia támogatásával, az EGT Finanszírozási Mechanizmus, mely támogatást a helyi önkormányzat 15% önrésszel egészít ki.
Régóta vágyott külső és belső épület-felújítások kezdődtek meg Szentes város intézményeiben. Az érintett épületek mindegyikében megvalósul a külső homlokzatok hőszigetelése és javítása, a külső nyílászárók cseréje, a födémek hőszigetelése.
A külcsíny mellett a belbecs szerepe is hangsúlyossá válik, miután a teljes épületgépészeti rendszerek felújítása és cseréje megtörténik. Mindemellett a korszerűsítési tevékenységek jelentősen hozzájárulnak a káros-anyag kibocsátások csökkentéséhez, mivel a tíz intézményből nyolc teljes mértékben távfűtésre áll át. A városi távhőszolgáltatás pedig megújuló energia által, azaz termálvízre alapozott energiaforrás felhasználásával történik.
Polgár Tamás a Norvég Alapról.
A nagyszabású, a térségben egyedülálló projekt több ütemben valósul meg; az első ütem megvalósítása folyamatban van. A távfűtési hálózat csatlakozási feltételei kiépültek a Köztársaság utcai óvodában, a Pollák Antal és a Zsoldos Ferenc Szakközépiskolában. Az építési beruházások- homlokzati hőszigetelések megkezdődtek valamennyi érintett intézményben, így az előzőeken túl a Családok Átmeneti Otthonában és az Árpád utcai Óvodában. E hónapban tervezik a közbeszerzési eljárás megindítását a Gyermekek Átmeneti Otthona, a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola, Szentes Város Bölcsődéje és a Szent Anna utcai Óvoda esetében.
Kanász- Nagy Gábor
projektmenedzser
(Fotó: dt.)