Esélyegyenlőségi díj térségünknek – Összefogással segíteni…

A Szentesi Kistérség Többcélú Társulás 29 partnerszervezete 3267 fõvel csatlakozott május 20-án az idei Kihívás napja országos programsorozathoz. A kiemelkedõ részvételért a Csongrád Megyei Esélyegyenlõségi Koordinációs Iroda – Esélyek Háza Esélyegyenlõségi Díjban részesítette a szentesi kistérséget.

A díjat október 9-én pénteken délelõtt Sisákné Krizsán Valentina irodavezetõ adta át Szirbik Imrének, a kistérségi társulás elnökének. Ebbõl az alkalomból az Esélyek Háza ismét lehetõséget teremtett a helyi általános iskolások számára, hogy játékos formában ismerkedjenek azokkal az élethelyzetekkel, amelyek a fogyatékkal élõk mindennapjait jellemzik. A Klauzál Gábor Általános Iskola udvarán érzékszervi játékokat (képen), vagy a vak ping-pongot megismerve érezték át a gyerekek a vakok és látássérültek tájékozódási nehézségeit. A kerekesszékes akadálypályán tapasztalhatták, hogy a mozgáskorlátozottak számára mennyire fontos a megfelelõ  közlekedési feltételek megléte, de az ülõ röplabda pályán is nehézségeket okozott az egészséges fiatalok számára a játékszabályok betartása.

A szegedi székhelyû intézmény az Országos Esélyegyenlõségi Hálózat részeként mûködik, ahogyan a többi megyeszékhelyen is, – mondta el kérdésemre Sisákné Krizsán Valentina. A jelenlegi négy munkatársuk mellé igyekeznek önkénteseket is alkalmazni, mivel a feladataik ezt megkövetelik.
– Arra törekszünk, hogy a megyében minél több érdekvédelmi civil szervezettel mûködjünk együtt. Keressük a párbeszéd, a közös cselekvés lehetõségeit, ezért szívesen látogatunk el a rendezvényeikre, vagy hívjuk meg a képviselõiket a szakmai programjainkra. Fõ feladatunk ugyanis az összefogás erõsítése annak érdekében, hogy a hátrányokkal élõk, legyenek akár mozgásukban, vagy nemük, faji hovatartozásuk miatti diszkrimináció elszenvedõi, megismerhessék a jogi lehetõségeiket és érdekérvényesítésük hatékony formáit, – hallhattuk.

Az iroda vezetõje elmondta, hogy diszkriminációs jogi kérdésekben dr. Kiss Éva szentesi ügyvéd segíti a munkájukat, akit a 06-30/275-2520-as telefonon lehet idõpont egyeztetés céljából megkeresni. A civil szervezetek képviselõi a szegedi irodával a szegedeselyhaz@gmail.com e-mail címen tarthatják a kapcsolatot.
A szegedi iroda a közeljövõben pályázatíró képzést tervez a civil szervezetek számára, valamint a megye roma fiataljait hívja meg a Ki Mit Tud?-ra.

Kép és szöveg: Dömsödi Teréz

Egy hozzászólás “Esélyegyenlőségi díj térségünknek – Összefogással segíteni…” bejegyzésre

  1. Dömsödi Teréz:

    Az Esélyek Háza Szeged ROMA KI-MIT-TUD?-ot szervez az IH Rendezvényközpontban (6721 Szeged, Felső Tisza-part 2.) február 19-én.
    Nevezni a következő kategóriákban lehet:

    – szólóének, szólóhangszer
    – vers-, és prózamondás
    – hangszeres együttes
    – színjátszás és tánc
    – egyéb műfaj

    Korcsoportok:
    – 8-14 éves korig
    – 14-18 éves korig
    – 18-99 éves korig
    ÉRTÉKES NYEREMÉNYEK, FINOM EBÉD VÁR MINDEN RÉSZTVEVŐT!
    A produkciók időtartama nem haladhatja meg az 5 percet!

    Jelentkezni lehet személyesen az Esélyek Házában, vagy e-mailben név, cím, telefonszám, kategória és korcsoport megjelölésével a hajnalkahodi@ihrk.hu e-mail címen.
    További információ az Esélyek Házában (6723 Szeged, Eszperantó u. 1. tel: 62/634-801 vagy 30/860-1055) kérhető Hódi Hajnalka esélyegyenlőségi referenstől.

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.