Nagyszabású sportberuházásra készül városunk
December 12-én rendkívüli képviselő-testületi és összevont bizottsági ülés lesz a Városházán, amelynek egy küszöbön lévő nagyszabású sport célú fejlesztés az apropója. A december 6. sajtótájékoztatón Szabó Zoltán Ferenc polgármester a következőkről számolt be:
-November 8-án a budapesti Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen vett részt egyeztetésen, amikor Prof. Dr. Mocsai Lajos rektor úrral és Dr. Rácz Leventével, a Kineziológiai Tanszék vezetőjével három fejlesztés között tárgyaltak egy olyan beruházásról, amelynek szándéknyilatkozata fog 12-én a testület elé kerülni. Tárgya a ligeti Dr. Lakos Sándor Tenisz Centrum és a környezetében lévő 100% önkormányzati tulajdonú ingatlanok sport-turisztikai és sportcélú fejlesztései.
Az együttműködés lényege, hogy Szentes Város Önkormányzata és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Alapítványának Kuratóriuma együttműködik edzői és szakedzői feladat ellátási szakképzési szak létrejöttében Szentesen, valamint kutatás-fejlesztési diagnosztikai labor és edző képző központ, ill. kültéri pálya és fedett teniszcsarnok megépítésében. A közreműködő Tenisz Club által használt terület mellett lévő volt gőz- és kádfürdő, azaz a volt Úttörőház épülete, a pályák mindegyike 100%-ban önkormányzati tulajdonban van, és a mintegy 3 milliárd forint értékű projekt részévé válik.
A november 8. megbeszélés előzményéről a polgármester azt mondta, még áprilisra nyúlik vissza, amikor a Szentesi Tenisz Club a Testnevelési és Sporttudományi Egyetemmel felvette a kapcsolatot kutatás-fejlesztési 6D-s diagnosztikai labor és edzőképző központ létesítése tárgyában. A kutatás-fejlesztési diagnosztikai labor és edzőképző központ, mint megvalósítandó intézmény, a Magyar Testnevelési Egyetem Kineziológiai Tanszék kihelyezett bázisaként működne és olyan edzőképző vidéki bázis jönne létre Szentesen, amely a teljes délalföldi régióban vezető szerepet kap. A már említett beruházások mellett kültéri kemény borítású teniszpálya épülne ún. 4 padel pályával. A teniszcsarnok alapterülete kb. 3000 négyzetméter. A beruházáshoz az önkormányzat részéről is infrastrukturális fejlesztések kellenek, a város itt vállal óriási szerepet, ami a jelenlegi geotermikus alapokon nyugvó távfűtés, az ivóvíz csatornahálózat, és egyéb közműfejlesztések, elektromos hálózatfejlesztés és internet hozzáférés fejlesztés is szükséges. A szándéknyilatkozat támogatásában bízik a képviselő-testület részéről.
A diagnosztikai központban a mesterséges intelligencia is fel lesz használva, mint az emberi szervezet terhelhetőségét diagnosztizáló eszköz. Nem csak a tenisz, egyéb más sportágak eredményességét tudja szolgálni a fejlesztés a meghatározó versenyekre felkészülésben, de szolgálnia kell az amatőr sportágakat, a civil társadalmat is. A fejlesztéseknek a városképhez kell illeszkedniük. – Megőrizzük tehát a Széchenyi-liget helyi védettségét úgy, hogy tulajdon átruházásról nincsen szó, viszont tudunk nagyon hosszú távú szerződést kötni. Reményeink szerint 2025 évi kezdéssel és 2 éves befejezéssel megvalósulhat ez az óriási fejlesztés – nyugtázta a polgármester.
Lejegyezte, fotó: dt.