Kultúr Punk – Tükörkép, jellemvonásaim… ImiRamone új versei

ImiRamone, azaz Kanfi-Horváth Imre új verseskötete a napokban a fenti címmel jelent meg. A félszáz verset tartalmazó, immár harmadik kötet bemutatójára június 9-én került sor a Szentes Városi Könyvtárban. Az est folyamán közreműködött Hrncsjár Zita, a Horváth Mihály Gimnázium egykori drámais diákja, ma a Deák Ferenc Általános Iskola tanítónője és Czuczi Levente, a HSzC Zsoldos Ferenc Technikum diákja, akinek egyik kedvelt hobbija a versmondás.

A szerzővel Bacsa Zsófia író, grafikus beszélgetett, aki maga is első regényének megjelenése előtt áll, s nem meglepő, hogy könyvének illusztrációit is maga készítette.

Kanfi-Horváth Imre, a szegvári és szentesi gyökerekkel rendelkező amatőr költő, zenész, dalszövegíró, több mint két évtizede ír verseket. Első verseskötete 2019-ben látott napvilágot Önteremtő címmel. Hálával emlékezett meg a találkozón támogatóiról, akik nélkül nem járhatta volna be ezt az utat, s nem juthattak volna el versei az olvasóközönséghez nyomtatott formában. A második kötete 2021-ben a”Szívvel-lélekkel – Versek, amiket a szeretet szült…” címet kapta.

Már a kötetek címe is elárulja, ahogyan Imi szépen, lassan nyílik ki közönsége felé. Az önmagában kereső ember belső értékeiből szép lassan építkezik, s ez a kötet már inkább mutat rá arra, hol foglal ő helyet a nagy egészben. Mi dolga a mában: miért nem szereti a politikát, mit gondol a vallásról, hogyan viszonyul a jelen társadalmi problémáihoz, miként vélekedik például a női nemről, stb…

Ezekre a kérdésekre meg is adják a választ versei ebben a kötetben. Reagál a minket körülvevő negatív hatásokra, fellép a virtuális rabszolgaság ellen, a természeti környezet felélése miatt. „Vészkiáltásokat” fogalmaz meg szomorú jövőképet vetítve előre, ha nem változunk, és nem változtatunk az egymáshoz és a Földanyához fűződő viszonyunkon. A női nemet a Teremtő koronázatlan királynőjének nevezi, mély tisztelettel. A „Születés csodája” című versében fejezi ki mindezt.

A Kultúr Punk c. verse a Punk életérzés tükörképe, ám az alkotó ars poeticáját mutatja be: „A társadalomnak/ egy kilógó része, / mi nem illik bele / a kirakós játékba, /ahol mindenki / egy másik embert követ/ s így lesz végül/ önmaga árnyéka!”

A szerző a kötet 70. oldalán nagyon szépen ír a béke iránti vágyáról: „Reménytelen nappalok után / könnyes éjszakák, / a bizonytalanban a biztonságért / elmorzsolt imák.”

Kép és szöveg: Dömsödi Teréz

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.