Idén Mihályné Terike kapta a Dr. Csergő Károly Emlékéért díjat
Immár ötödik alkalommal ítélte oda Szentes Város Önkormányzata Képviselő-testülete a “Dr. Csergő Károly emlékéért” díjat, amelyben minden évben az a közszolgálati tisztviselő részesülhet, aki több évtizedes munkájával, szolgálva a város előre haladását, az ügyfelek, a város polgárai érdekében humánus, az alapszolgáltatásokon messze túlmutató probléma megoldási képességét bizonyította. Aki személyiségével, alázatával, emberközpontúságával példát mutat a fiatalabb kollégák számára, ily módon mind munkatársai, mind az ügyfelek nagyrabecsülését magáénak tudhatja, vagy tudhatta.
Szentes város lakosságának, gazdasági és társadalmi szervezeteinek felkérése alapján, a beérkezett javaslatokat a képviselő-testület megtárgyalta és úgy döntött, hogy 2020. évben MIHÁLY BÉLÁNÉ-nak, a Szentesi Közös Önkormányzati Hivatal Művelődési Iroda nyugalmazott vezetőjének a köz szolgálatában való tevékenységéért ítéli oda a „Dr. Csergő Károly emlékéért” díjat
Mihály Béláné távolléte miatt a díj átadására a képviselő-testület augusztus 27-i ülésén került sor.
Mihály Béláné 1975-től 2013-ig, 38 éven át dolgozott Szentesen a köznevelés és a közművelődés területén. Pályája elején óvónő, majd 1983-ban lépett a Szentesi Közös Önkormányzati Hivatal kötelékébe.
Egy évtizeden keresztül volt a Művelődési Iroda vezetője. Munkáját kiváló szakmai hozzáértés jellemezte, precízen és töretlen szorgalommal látta el feladatait a folyamatosan változó jogszabályi környezetben. Rendkívüli munkabírása, szorgalma, munkához való hozzáállása, kitartása példaértékű. Munkatársaival sikeres pályázatok írásával azon fáradozott, hogy a források bővítésével javíthatók legyenek a nevelés és oktatás, valamint a közművelődés feltételei. Fontosnak tartotta az önkormányzat könyvkiadói tevékenységét. E kulturális misszió végzése során közel húsz éven át számos önkormányzati kiadvány létrejöttét segítette.
Legfontosabbnak az értékek középpontban tartását, és a tradíciók továbbvitelét tekintette. Kitartó és elhivatott munkával képes volt a kultúra helyi szereplőivel olyan kapcsolatot kialakítani, mely elősegítette a város kulturális programjainak létét és működését. A szakmai továbbfejlődés fontos pontjának tartotta az együttműködést, az együtt gondolkodást azon intézményekkel, szakmai fórumokkal, amelyek hasonlóképpen gondolják korunk szakmai, közművelődéssel kapcsolatos kihívásait.
A város kulturális életének fejlesztését, színesítését mindig fontos feladatának tartotta. Szilárd elhatározásának köszönhető a hangversenyközpont létrehozása, amely az elmúlt egy évtized leforgása alatt bizonyította létjogosultságát. A „Zene-Világ-Zene” sorozat hangversenyei gazdag és változatos zenei programot biztosítanak a szentesieknek és a környező települések lakóinak is. Nevéhez fűződik, és főszervezője volt a „Testvérvárosok Kulturális Fesztiváljának”, mely során gazdagodtak Szentes nemzetközi kulturális kapcsolatai.
Nyugdíjba vonulása után is teljes odaadással segíti a művelődési szférát: közreműködött a pályázat készítésében a Tóth József Színházterem felújítására, zsűrizéseket, kiállítás megnyitót vállal, az Együtt Szentesért Egyesület vezetőségi tagjaként hozzájárul e terület színvonalas működéséhez. Ez év februárjában az önkormányzat Képviselő-testületétől megbízást kapott a Szentes Városért Közalapítvány elnöki teendőinek ellátására.
Mihály Béláné fentiekben részletezett, több évtizedes munkássága kiemelkedő jelentőségű, egész életművével hozzájárult Szentes jó hírnevéhez.
Fotó: dt.