Pontosan az lehetsz, aki lenni szeretnél
A remek közérzet elérésére mindenféle praktikákat kipróbálunk, több, kevesebb sikerrel. Ki gondolná, hogy mindnyájunknak szüksége volna hetente egyszer egy alapos átmasszírozásra ahhoz, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. Varga Lajos gyógymasszőr, reflexológus (képen) immár két évtizede segít a hozzá fordulóknak. Vajon miben rejlik, hogyan használ a tudása?
– A mottód: pontosan az vagyok, aki lenni szeretnék. Tehát a saját életed hitelességével kezded kezelni mások problémáját…
– Számomra a sportos, egészségtudatos életmód természetes. Részét képezi az egészséges életmódnak a legrégebbi gyógymódnak számító masszázs, magam is minden héten legalább egyszer igénybe veszem. Az elmúlt évtizedek alatt fokozatosan tanultam meg az egyes masszázs típusokat eredményesen alkalmazni, mint pl. a kínai-, tibeti-, nyirok-, narancsbőr-, gyógy-, sport-, frissítő- szeretet-, talpmasszázsok. A sokféle gyógymódot, technikát, amit megtanultam, ötvözöm, így szabom egyénre a kezelést, vállalva egyediségemet.
A legrégebbi masszázsról szóló kínai feljegyzés Kong Fu-tól származik, ie. 2700-ból. A masszázst orvos-papok végezték, és a test aktív és passzív tornájával (Tai Chi) kombinálták. Azonban a kelet más népei, így az indiaiak, asszírok, perzsák…, ugyancsak gyógykezelésként végezték a masszázst. Nálunk Mátyás udvarában ún. dögönyözők folytattak hasonló tevékenységet. A török megszállás idején a fürdő kultúrával terjedt el a gyakorlata, amelyet osztrák és német szakemberek emeltek tudományos szintre. A speciális masszázs fajták a XX. század első felében alakultak ki és terjedtek el.
– Hogyan történik a megfelelő masszázs kiválasztása, személyre szabása?
– Először elbeszélgetek a vendégeimmel, felmérem, milyen az egészségi állapotuk, milyen lelki és testi problémákkal küzdenek, mik az elvárásaik saját magukkal szemben. A masszázs következtében oda nem való energiák szabadulnak fel és távoznak, a test megkönnyebbül. Ezzel együtt a problémák is kiáradnak, személyemben pedig meghallgatásra is találnak. Alapvetően az élet bármely területén adódhatnak problémák, amiket a családban is rendkívül nehéz feldolgozni, kezelni. Ezeknek az állapotoknak a tartóssága vezethet a betegségek kialakulásához. Sokat segít tehát a masszázs a megelőzésében, valamint az általam alkalmazott kezelési technikák a gyógyulásban.
– A vendégnek általában hány alkalommal ajánlott a masszázs a tartós eredményhez?
– Ahogy a magyar igazság három, és egy a ráadás. Aztán is hetente egyszer érdemes masszíroztatni, hogy a jó közérzet megmaradjon. Ahogy a kerékpárt is időnként pumpáljuk, olajozzuk, takarítgatjuk, hogy megfelelően működjön. Ugyan ezt meg kell tennünk a testünkkel is, ne feledjük!
Varga Lajos, azon túl, hogy mindene a kerékpározás, hobbija az íjászat, a heti masszázsokon túl spinning, pilates, TRX edzéseket, a prof. dr. Eöry Ajándok nevéhez fűződő meridián tornát is végez. Ismer és alkalmaz ősi gyógykezelési technikákat, mint köpölyözés, testgyertyázás, csontkovácsolás, a moxxa vagy a cellulit kezelés.
Figyelem! Szeptember hónapban a még idén induló képzéseire várja a jelentkezőket.
További tájékozódáshoz, időpontkéréshez ajánljuk a +36-20/9214-208-as telefonszámot, valamint a www.varga-gyogymod.hu weboldal információit. Keressék fel ezt az oldalt a Facebookon is!
– dite –