A Szent István napon Ópusztaszeren
Szentes városa augusztus 20-án bemutatkozik az ópusztaszeri Szent István Nap és az öt éves Alaptörvény ünnepe kapcsán az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban.
A 14:00 órakor kezdődő ünnepségen az Árpád szobor előtt köszöntőt mond Farkas Sándor országgyűlési képviselő és Juhász Tünde kormánymegbízott.
A megyei kitüntetéseket Kakas Béla adja át.
Ünnepi beszédet mond: Szájer József Európa Parlamenti képviselő.
A kenyeret Kiss-Rigó László megyés püspök szenteli meg.
Szentes városa standján a várost bemutató kiadványokon kívül helyi alkotók munkáját, gasztronómiai különlegességeinket tekinthetik meg az odalátogatók. Gyermekekkel érkezőknek kézműves foglalkozást szervezünk.
Szentes városát képviseli még a Jövőnkért Alapfokú Művészeti Iskola Néptánccsoportja.
Minden, ami Csongrád megye! – ezzel a jelszóval rendezi meg idén Szent István napi ünnepségét az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban a Csongrád Megyei Önkormányzat és a Csongrád Megyei Kormányhivatal. A rendezvénnyel Magyarország éppen öt évvel ezelőtt elfogadott Alaptörvényét is ünneplik, amelyre értékeik felmutatásával készülnek Csongrád megye önkormányzatai. A két megyei jogú várostól kezdve a legkisebb lélekszámú településként nyilvántartott Kövegyig, egyre több helység vállalkozik bemutatkozásra a nemzeti ünnep alkalmából. Az ünnepi rendezvény szónoka Szájer József, Európai Parlamenti képviselő lesz.
A Csongrád megyei Szent István napon, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban idén azon értékekre helyezik a hangsúlyt, amelyek a megyében élők szorgalmának, igyekezetének köszönhetően jöttek létre.
A Nemzeti Összetartozás Emlékműve körül felállított standokon, a települési értékek tárházában bemutatkozik például az újszentiváni Babamúzeum, vagy az algyői Tájház is, a maga népművészeti értékeivel. Makó Portékatára szinte a teljes környék kézműves remekeit, finomságait felvonultatja, Mindszent pedig a megyei értéktárba is bekerült büszkeségei mellett a mezőgazdasági közfoglalkoztatásban létrehozott termékeit mutatja meg a Szent István napra érkezőknek. A bemutató olyan különleges seregszemlének ígérkezik, ami talán soha ilyen formában nem valósult meg Csongrád megyében.
Az Árpád Emlékmű előtt felállított színpadon is csak Csongrád megyei előadók, öntevékeny művészeti csoportok váltják majd egymást: a szentesi Jövőnkért AMI Kamaracsoportja, a mindszenti Alkony Népdalkör, az algyői Parlandó Énekegyüttes, a Zsibongó Néptáncegyüttes, a Búzavirág Asszonykórus és a citerazenekar. Hódmezővásárhelyt a Kankalin Táncegyüttes, Csengelét a Mazsorett csoport, Székkutast a Nyugdíjas Klub, Sándorfalvát az Irodalmi kör, Ambrózfalvát pedig a Star Dance tánccsoport képviseli az ünnepséget megelőző, 11:30-kor kezdődő műsoros összeállításban.