Ismét a visszérről
Sokak kérésére ismét szólnunk kell a visszér kialakulásáról, a megelőzésről, a hagyományos kezelések és módszerek jellemzőiről.
A visszér kialakulását okozhatja a rendszeresen állva végzett munka, befolyásolhatja az állandó meleg hatás, hormonális változások is hozzájárulhatnak, nem beszélve a súlyfelesleg kialakulásáról vagy a genetikai hajlamról.
A visszér főként anyai ágon öröklődik a családban. Férfiakra és nőkre is jellemző a visszeres láb, de főleg a nőknél alakul ki a terhesség, szülés, hormonális zavar következtében. Férfiak körében is számottevő a megbetegedés.
Megelőzése: ne álljunk sokáig egy helyben. Ha ilyen helyzet van akkor mozgassuk meg a lábunkat. Álljunk lábujjhegyre és sarokra, ezt ismételgessük. Váltogassuk sűrűn a lábunkat azért, hogy a testsúly mindkét lábunkat egyformán terhelje. Ha sokat ülünk egyfolytában, utána séta és torna szükséges. Mozgassuk meg alaposan a lábainkat és izmainkat. Helytelen ülésmód, ha a lábunkat keresztbe tesszük. A kialakuló nyomás hatására a hajszálér károsodhat. Regenerálódás szempontjából nagyon jó hatással van az úszás, kerékpározás, mivel nincs súly a lábakon. Nem ajánlott a melegvíz, szauna, szolárium, napozás, mert ezek tágítják az ereket. Visszeres lábakat nem szabad masszíroztatni.
Alkalmaznak kenőcsöket, gyógyszereket, krémeket, de ettől az értágulat nem fog elmúlni. Esetleg a tüneteket enyhíti.
Legfontosabb a megelőzés. Gumiharisnya használata. Már kapható nagyon jó minőségben és mindenféle méretben.
Érdemes rá áldozni, aki egyszer megtapasztalja a harisnya jó hatását, az később sem tud lemondani róla.
Mindenképpen figyeljünk a lábunkra! Érdemes akkor is felkeresni az orvost, ha kapilláris értágulat van. Ne várjuk meg a műtéti beavatkozást. Ha valakinek van tapasztalata a témával kapcsolatosan és szívesen megosztaná velünk, kérem jelezze a szerkesztőségnek. Köszönjük!
Csordásné Ani
természetgyógyász, eü. konzultáns