10 év valósága – Kincsek a rongyoszsákból
A csodálat és ámulat szívet-lelket melengető öröméről beszéltek ma délután a Tokácsli Galériába ellátogatók, amikor a 10 éves Kurca-parti Foltvarró Klub alkotásaiban gyönyörködtek.
Urbán Dominik délalföldi népdalcsokorral, Takács Gabriella fuvola játékával köszöntötte a megjelenteket, míg Varróné Szabó Ildikó, a Szentesi Művelődési Központ igazgatónője a klub rövid bemutatása után adta át a szót Szirbik Imre polgármesternek, aki kulturális kincsekben gazdag új évet kívánt mindenkinek.
Gyermekkora emlékeit idézte fel, hiszen a gondoskodó nagyi rongyoszsákjából előkerült foltoktól ugyan használhatóvá vált a ruha, de mindig került arra valamiféle plusz kedvesség, vidámság is.
A varrószerszámok veszélyesek lehetnek a hozzá nem értő számára, ám a nagyik rengeteg fantáziával, türelemmel és ügyességgel használják a tűt és ollót. A műalkotásoktól az absztrakt megoldásokig melegségről, szeretetről és az emberi kapcsolatok csodájáról adnak most számot, – hallhattuk – hiszen jó értelemben egymást is folyamatosan megfertőzték e szép, sokszor éjszakákat, hajnalokat igénylő foglalatossággal.
A január 19-ig látogatható kiállítás alkotói: Kéveszkiné Pintér Katalin klubvezető, Oroszi Istvánné, Remzsőné Lakos Mária, Bencsik Rita, Zsibókné Túri Kis Tünde, Kisné Juhász Mária, Vajda Istvánné, Vida Attiláné, Almási Jánosné, Giláné Orosz Edit, Mátyás Antalné, Garainé Szász Katalin. Mindannyian a gyermekek szeretetéből, szakmai elhivatottságukból is gyűjtik a motivációt, bár önmagukat is szívesen kényeztetik egy-egy használati és dísztárgy elkészítésekor.
Kép és szöveg: Dömsödi Teréz
2016 01 11 10:44-kor
IDŐPONT VÁLTOZÁS:
A kiállítás nem zár be 19-én, a hónap végéig, 30-ig megtekinthető!
2016 01 20 16:43-kor
JUBILÁLÓ FOLTVARRÓK
Színek nélkül szegényebb volna a világ – ezt vallják a Kurca-parti Foltvarró Klub tagjai, akik 10 éves közös alkotómunkájukat nagysikerû kiállítással ünnepelték a hónap elsõ felében.
Kéveszkiné Pintér Katalin klubvezetõ a foltvarrásról elmondta, az elsõ idõkben négyzeteket, téglalapokat egymáshoz illesztve, öltögetve hoztak létre új alkotásokat, használati tárgyakat. Angliában a textil gyártás kialakulásával honosodott meg az angol papírvarrás. A sok apró rongyhulladékot ily módon hasznosították újra.
Mára egyre modernebb technikák, megoldások terjedtek el szép, igényes tûzésekkel. A kis csapat megtanulta az applikálást, vagy az egészen apró foltok felhasználására alapozó konfetti varrást. Varrnak ünnepekre és hétköznapokra használati vagy dísztárgyakat. Szívesen vesznek át más településeken használt technikákat, s mindemellett folyton figyelemmel kísérik a szakirodalmat.
A használati tárgyak közül a legnépszerûbbek az egyedi táskák. A foltvarrókat a leghamarabb a táskáikról lehet felismerni – hallhattuk.
A január 30-ig látogatható kiállítás alkotói: Kéveszkiné Pintér Katalin klubvezetõ, Oroszi Istvánné, Remzsõné Lakos Mária, Bencsik Rita, Zsibókné Túri Kis Tünde, Kisné Juhász Mária, Vajda Istvánné, Vida Attiláné, Almási János-né, Giláné Orosz Edit, Mátyás Antalné, Garai-né Szász Katalin.
További képekkel: http://www.varosivisszhang.hu/?p=25614