Emléktábla Farkas Antalnak
A Szentes Városért Civil Fórum Farkas Antal (Szentes, 1875 – 1940) író, költõ, publicista, 1905-tõl a Népszava munkatársa, születésének 140, halálának 75. évfordulójára emlékezve bronz portré dombormûvel emléktáblát helyez el a Kisérben, a Kincskeresõ Óvoda Árpád utcai épületének homlokzatára.
Az ünnepségre december 11-én 16 órakor kerül sor. Köszöntõt mond Szirbik Imre polgármester, Farkas Antal életútját Vágvölgyi Zoltán idézi fel. Az emléktáblát Krausz Jánosné, az Emlékbizottság elnöke és Szirbik Imre polgármester leplezi le. Közremûködik az óvoda Napraforgó csoportja, a Horváth Mihály Gimnázium tanulói és Paulovits Tamás versmondó.
Farkas Antal elemi iskoláit a Központi Református Népiskolában végezte, majd 1886-tól a helyi gimnázium tanulója lett. Elsõ versei 16 éves korában jelentek meg a vidéki lapokban. 1894-ben Mezõtúron adta ki elsõ önálló verseskötetét Költemények címen. 1899-tõl az Új Század címû haladó polgári hetilap munkatársa. Ekkor jelenik meg második verseskötete, Viharzúgás és pacsirtadal címen. 1903. januárjától a Makó és Vidéke címû ellenzéki politikai lap felelõs szerkesztõje, emellett a Szegedi Napló és a Borsszem Jankó munkatársa is. 1905-ben meghívták a Népszava szerkesztõ-ségébe. Õ lett a lap legtermékenyebb novellistája; összesen több mint 300 tárcája jelent meg. Összesen 13 regénye, 8 verses- és 3 novelláskötete, 1 mesekönyve és 1 mesejátéka látott napvilágot.
Ady Endre 1914-ben dicsérõen írt róla a Nyugatban.