A horgászat öröméért kifogni a halat…
Tisztelt Horgásztársaim! Engedjétek meg, hogy írásomat felhívással kezdjem a szemétszedés miatt, amit minden év tavaszán megszervezünk. Most május 31-re – ez egy szombati nap – tettük, a találkozó az egyesület székházánál 7 órakor lesz. Védõkesztyût mindenki hozzon magával, és aki tud, kocsival jöjjön. Erre a napra horgászati tilalmat rendelünk el 7 órától 17 óráig, kivéve a napi jeggyel horgászókat, õk horgászhatnak.
Az idén is megrendezzük a már hagyományosnak mondható bojlis versenyt, amely a Gerecz tavon kerül megrendezésre május 22-én 15 órától május 25-én 11 óráig. Megértéseteket elõre is köszönöm.
Örömmel szeretnélek tájékoztatni benneteket, hogy betelepítettük az elsõ 10 mázsa pontyot a városi szakaszra, amit a halpusztulás kárenyhítésére kaptunk, s ami a Király és társa Kft. felajánlása volt. 5 mázsa két nyaras, 5 mázsa három nyaras pontyot a városi versenypályánál engedtünk a vízbe. Reméljük, hogy az ígéretek alapján tudunk még telepíteni további segítséggel. Horgászmesterünk kiemelt odafigyeléssel folyamatos oxigén méréseket végez azokon a területeken, ahol a korábbi halpusztulás történt.
Példa értékû tettet hajtott végre Balog Antal horgásztársunk. Az elmúlt héten harcsára horgászott a Tiszán, és a horgászat alkalmával egy kapitális harcsa akadt a horgára. A hal súlya 60 kg volt és 182 cm volt a hossza. A mérlegelés után visszaengedte, de ugyan így tett egy jó barátom is, igaz õ a Tisza tavon fogott egy 2 m hosszú harcsát, és õ is visszaengedte. Én úgy gondolom, hogy a halászat visszaszorítása vagy teljes megszüntetése mellett nagyon fontos, hogy mi, horgászok is változzunk, és próbáljuk óvni a vizek halállományát. Igen, ilyenkor szokott az a kritika vagy támadás érni, hogy a harcsa megeszi a pontyot, stb. Jó pár évvel ezelõtt volt szerencsém olyan helyen horgászni (nem Magyarországon), ahol a víz bõvelkedett harcsában, pontyban, süllõben, keszegben és mindenféle halban. Az sem volt nagyobb folyó, mint a Tisza. Úgyhogy higgyük el, elérhetõ, ha nem is az a halmennyiség, de komoly változásokat lehet elérni, ha mindenki úgy áll hozzá. Remélem minél többen cselekedtek így, nem csak a harcsával, hanem más fajokkal is. Persze nem azt mondom, hogy ne kerüljön hal a tepsibe!! De csak annyit vigyünk el, amenynyit el is fogyasztunk.
Horgásztársi üdvözlettel:
Kalamusz Endre
(Fotó: Király József)