Programot zárt a Jövőnkért – Akikkel mgtörtént a csoda
A Jövõnkért Alapfokú Mûvészeti Iskola a közelmúltban projektzáró rendezvényt tartott a városi könyvtárban abból az alkalomból, hogy sikeresen végig vitték 1 éves mûvészeti – kulturális pályázati programjukat.
Nevelési, oktatási intézményekkel együttmûködve, mintegy ötszáz tanuló bevonásával szakköri foglalkozások, témanapok, tematikus táborok adtak plusz ismereteket és készségeket az egészen kis óvodás korú gyerekektõl a középiskolásokig, minden résztvevõnek.
Keller Jánosné, az intézmény igazgatója köszöntötte a megjelenteket, és foglalta össze programjuk küldetését.
– A világ kinyitásához szükség van pénzre is. A közel 13 millió forintos támogatásnak köszönhetõen a tanulók bepillantást nyerhettek a mûvészetek világába, sõt fejleszthettük alkotó készségeiket, hiszen aktív részesei voltak a foglalkozásoknak. Nem csak Szentesen jöttek létre ilyen alkotó csoportok, hanem Tiszaalpáron és Kecskeméten is. Ez alatt az 1 év alatt, szakmailag jól felkészült pedagógusok közremûködésével néptánc, rajzolás, szövés, kerámiázás, gyöngyfûzés és más apró játékos munkák elvégzése formálta személyiségüket, nem beszélve a drámajátékokról. Néhány – a teljesség igénye nélkül – a közremûködõ intézmények közül: A Deák Ferenc Általános Iskola tanulói rajz- és kézmûves foglalkozásokat tartottak, s közben népdalokat is tanultak Vajdáné Balogh Ida tanárnõ vezetésével. A rendezvényen fényképekkel szemléltette az alkotás folyamatát.
Nagypál Mária kecskeméti tanulók csoportjaival, többségében hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetû gyerekekkel igyekezett megismertetni a színjátszás alapjait. Mint elmondta a rendezvényen, csoportjuk Budapestre is ellátogatott, hogy együtt nézzék meg a Padlás c. musicalt. S mivel a padláson minden megtörténhet, velük is megtörtént a csoda. Lelkesebben vettek részt az adatgyûjtésben, az élmények feldolgozásában a gyerekek – mesélte.
Csorba Ildikó tábori foglalkozásokat is vezetett a program keretében. A kicsik Afrika életével, a törzsi szokásokkal, az ott élõ állatok viselkedésével foglalkoztak úgy, hogy közben a gyerekekben tudatosodjon az õserdõ környezetének védelme mi célt szolgál. Amellett, hogy álarcokat készítettek, iskolába szoktató drámajátékokat is tanultak. S hogy a bábjátékról még többet megtudjanak, a kecskeméti Ciróka bábszínházba is ellátogattak.
Bagi Ferenc a mûvészeti iskola táncpedagógusa, öt szakköri csoport foglalkozásai mellett néptánc és hagyományápoló tábort szervezett. Témanap keretében az Országos Táncház Találkozóra is elutaztak. A rendezvényen bemutatkozott a 24 fõs tiszaalpári utánpótlás csoport több táncosa, valamint a Jövõnkért Néptánc Együttes képviselõi is megajándékozták produkciójukkal a jelenlévõket.
Kép és szöveg:
Dömsödi Teréz