Emelkedjünk magyarrá!
FONTOS és JELENTŐS KÖNYV JELENT MEG! A Tudatos Nemzetépítés Kézikönyve 1. kötete Dr. Bene Gábor közjogásztól jelent meg, amely Emelkedjünk Magyarrá címen megrendelhető a szerzőtől. Az előszó Wass Albert anyagaiból készült, az utószót pedig vitéz Vesztergám Miklós tárogató művész írta.
A könyv hiánypótló a mű. A kifosztásunk jogi alapjait alaposan körbejáró szellemi muníció, amely a nemzet visszaépítéséhez és az önvédelmi, közjogi harcunkhoz, egyre szükségesebb eszköz lehet. Az ára 1490 ft, s ez a jelenlegi legteljesebb elemzés a közhatalom rendszerének újjáépítéséhez. (A borító a csatolmányban látható.) A kiadvány könyvkereskedelmi hálózatban nem kerül értékesítésre! A könyv beltartalma nemcsak érdekes és magas szintű, hanem teljes mértékben a történeti alkotmányosságunk evidenciáira épül, így elutasítja a liberális jogpozitivista szemléletet, amelyben mi magyarok szenvedünk, de sokan mások “lubickolnak”! Benne vannak az alapelvek, melyek történeti alkotmányosságunkban, joghagyományunkban nem változhatnának, de elhallgatják őket!
A/6-os formátum, 115 oldal
ISBN 978 963 0870 58-0 (így található meg az Országos Széchényi Könyvtárban is) (ajánlott küldeményként + 705,- Ft postaköltség)
Korlátozott példányszám készült a munkából, de előzetes – telefonos – egyeztetés esetén személyesen is átvehető Szegeden, vagy Pesten a Nyugati pályaudvaron. Számlaigényét már a megrendeléskor jelezze, ellenkező esetben csak nyugtát állítok ki. Kérem a postázási cím PONTOS megadását!
A szerző mobil száma, ahol megrendelhető a könyv: 70/360 3595
Egy részlet a könyvből:
Jelen tanulmányom azért született, hogy leszámoljak azzal a tévhittel, hogy nekünk a nyugat lelketlen jogi mintáit kellene szolgai módon követni. A mai közbeszédben ugyanis szinte minden hagyomány – így a joghagyomány különösen – szégyellnivaló, poros, ciki, abszurd, szürreális, patológiás, stb. Ám szerintem azokat a magyar közjogi hagyományokat kellene alapnak tekinteni, melyek a sajátjaink, amelyeket nagyon is egyszerű lenne a valódi európai fejlődéssel összhangba hozni, ha nem kisebbrendűségi komplexus gátolná jogászainkat, tudósainkat, értelmiségünket és politikusainkat. De van-e a kisebbrendűségre bármi okunk? „ A Szent Korona csak akkor kerülhet méltó helyére a magyar közéletben – törvénytől és koronaőrségtől függetlenül –, ha a magyar először lelkében a helyére teszi…….Rá fogunk döbbenni, hogy a Szent Korona országában nem lehetnek társadalmi és gazdasági elnyomottak sem, hogy az önzés és a habzsolás nem megengedhető életformák, hogy kapzsinak és könyöklőnek nincs helye a Szent Korona országában.” E sorok néhai Endrey Antal az Ausztrál kormány jogi főtanácsosától származnak. Ezzel világossá tette, hogy nem minősül értékrendnek azon ál-szocialista és liberális nézet, amely szerint a fogyasztói társadalom által diktált „önzés és habzsolás” mindenkinek jár, s a hajléktalant eltűrő – sőt magát a jelenséget létrehozó – „piacgazdaság” jelenlegi formájában: ember- és életellenes. Ezzel szemben az ősi és alkotmányos Szentkorona eszmének – tehát a jogok és kötelezettségek egyensúlyára épülő jogrendnek – nem voltak ilyen nagyszámú és látványos emberi drámái…….
Katt ide: