Szociálpolitikai aktualitások

Soroló.– Augusztus már az iskolakezdés előtti hónap, sok családban ebben a hónapban vásárolják meg a tanuláshoz szükséges eszközöket. A Szociálpolitikai Osztályon ebben az évben is augusztus 31-ig lehet benyújtani beiskolázási segélyre irányuló kérelmet. A kérelemhez ki kell tölteni a formanyomtatványt, és csatolni kell a család előző havi bevételeiről szóló hivatalos igazolásokat.

– A szülőknek figyelni kell azt is, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságuk mikor jár le, hogy még a tankönyvosztás, valamint a napközi térítési díjak befizetéséig a lejárt támogatásokat meg lehessen újítani.
– Augusztus hónap végén ismét személyesen vehetik majd át az arra jogosultak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezménnyel járó „Erzsébet-utalványokat”. Az átvétel pontos idejéről a Szociálpolitikai Osztály levélben fogja értesíteni a támogatásban részesülőket. Az utalványokat a törvényes képviselők, valamint a nagykorú jogosultak saját maguk vehetik át. Aki személyesen nem tud megjelenni, jogszerű meghatalmazással meghatalmazott útján is megkaphatja az utalványokat.
– 2013. július elsejétől újra hátralékkezelő programot indít az áramdíj megfizetésével küzdő családok megsegítésére az EDF Démász és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.  A pályázatokat október 15-ig lehet benyújtani a hátralékos fogyasztóknak (kikapcsolt fogyasztók, 1-60 napos késedelemmel rendelkező, de még nem kikapcsolt fogyasztók, előre fizetős mérővel rendelkező fogyasztók). A pályázatok benyújtásában a Családsegítő Központ nyújt segítséget.
– Befejeződött a hátrányos helyzetű munkanélküliek első két csoportjának alapkompetencia képzése a Türr István Képző és Kutató Intézet TÁMOP 5.3.8.-B-12/1-2012-0001 „Aktívan a munkáért” című pályázati program keretében. A képzés 39 fő részvételével indult, valamennyien tartós munkanélküliek, és ez év februárban már részt vettek egy alapkompetencia-mérésen (olvasás-szövegértés, számolás, anyanyelvi kommunikáció, tanulás tanulása). 2013. június 05. napján kezdődött a 180 órás tanfolyam. A program 24 órás felzárkóztató tréning, 37 órás írásbeli kommunikáció, 37 órás szóbeli kommunikáció, 70 órás számtani és mértani ismeretek és 12 óra internethasználat modulból épült fel. A projekt biztosította a képzés összes feltételét, a tananyagokat és a képzés idejére megélhetési támogatást. A megélhetési támogatás havi nettó 56.625 forint, a 30 képzési napra összesen 84.900 forint. A támogatás kifizetése két részletben történt, 20% „sikerdíjat” azok vehettek fel a program végén, akik legalább 162 órát teljesítettek. A képzések helyszíne az Ifjúsági Ház volt.

 V. M. Zs.

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.