Hivatalban a Dr. Bugyi István Kórház új főigazgatója – Augusztusban lehet új gazdasági igazgató
Tegnap Dr. Kalmár Mihály a Dr. Bugyi István Kórház új főigazgatója fogadta a sajtó képviselőit, válaszolt a megjelenteknek a kórház további működését, a gyógyfürdő ügyét érintő kérdéseire.
Megtudtuk, hogy az immár állami tulajdonba került intézmény további fejlesztése érdekében az Európai Unió 2014-2020-as pályázati ciklusára felkészülés jegyében, ahogy minden kórháznak, a szentesi intézménynek is augusztus 20-ig kell elkészülnie új orvosszakmai és strukturális programjával. Ebben a tervezetben rögzíteni kell mind az épületek gazdaságos fenntartása, mind a szakmai munka zavartalan működése szempontjából meghatározó elképzeléseket.
Dr. Kalmár Mihály elmondta, hogy humánerőforrás szempontjából az intézmény jelenleg stabil, szükség volna azonban fiatal kollégákra a jövőbeni zavartalan működés érdekében. A kórház menedzsmentjének hiányzó tagjairól azt mondta, hogy augusztus végére remélhetőleg már lesz gazdasági igazgató, és együtt lesz az a csapat, amely az érdemi előrehaladásért dolgozhat. A gazdasági igazgatót egyébként a fenntartó állam képviseletében a szakminiszter nevezi ki. Az ápolási és orvosigazgató személyének kiválasztására – saját hatáskörben – az év végére lát reális esélyt.
A kórház adósságállományának áttekintése és kezelése tekintetében annyit mondott, most a havi fedezethiány csökkentése a cél. Igyekeznek megtalálni a további spórolás, költséghatékonyság lehetőségeit. A gazdasági igazgató kinevezése után kerülhet sor az adósságrendezés lépéseinek meghatározására.
Azon kérdésünkre, hogy az apróbb technikai, műszaki hiányosságok orvoslására számíthatnak-e a betegek, szintén válaszolt:
– Ez az épület 1860-ban épült, nyilván időszerű lenne a fűtéskorszerűsítés, energiaracionalizálás, elavult már a termálfűtés csőrendszere, és számos apróbb javításra is szükség van. Ha azonban azt kell mérlegelni, hogy a gyógyszervásárlásainkat finanszírozzuk, vagy ezeket tegyük rendbe, nyilván a gyógyszerek beszerzése elsőbbséget élvez. A kisebb-nagyobb felújítási, korszerűsítési feladatokat igyekszünk pályázati források bevonásával megoldani.
A város gyógyfürdője is állami tulajdonba került, ezután az állam, mint tulajdonos dönt majd a jövőjéről. Az első és legfontosabb lépés – említette Dr. Kalmár Mihály, hogy a gyógyvízzé visszaminősítés megtörténjen és a régi patinás fürdő a továbbiakban is gyógyfürdő maradhasson. Ezután további tárgyalások dönthetnek majd arról, ki fogja működtetni és hogyan használhatja majd a lakosság. A minősítési eljárás végére legalább ez év végéig biztosan várni kell – hallhattuk.
Kép és szöveg: dt.