Konty show: kreatív múltidézõ, ám mégis modern – Színház is, szakma is…
Az idei esküvõ kiállítás alighanem leglátványosabb pillanatait a Dancsó Erika Szalon munkatársai varázsolták a Megyeháza alkalmi színpadára. Tonomárné Dancsó Erika mesterfodrász, a konty show megálmodója immár másod ízben szervezte, irányította a produkciót, ezúttal az 50-60-as évek tradicionális hajviseleteit keltették életre, fûszerezve rengeteg show elemmel és modern ötlettel.
A konty show hajápolási termékeit a L’Oréal Professionnel, a szalon hivatalos partnere adta, így a legkiválóbb fejlesztések eredményeit ismerhették meg a közremûködõ modellek és láthatta a közönség.
– Mi jelentette a legnagyobb kihívást a szervezés során? – érdeklõdtünk, mire a mesterfodrász elmondta:
– A smink teljes egészében Vargáné Ágoston Szilvia munkája, köszönöm a közremûködését, és a Gladiátor Rendezvényirodának is azt, hogy maximálisan figyelembe vették a helyszín kialakítására irányuló kéréseinket. A ruhák, a haj és smink összhangjának kialakítása során a megfelelõ ruhák elõteremtése jelentett nagyobb gondot. Köszönöm a diNORR tulajdonosának, Dibernárdó Nórának, hogy a segítségünkre volt a ruha kollekció összeállításában és az egyedi ötletek megvalósításában. Mindenféle kiegészítõt igyekeztünk a show érdekében felhasználni. A nejlonok, a lufi szoknya pl. olyan show elemként került a bemutatóra, amely a jövõ még beláthatatlan lehetõségeit igyekezett szimbolizálni.
– Mennyi idõre volt szükség a produkció létrejöttéhez?
– Az ötletek megszületésétõl intenzív három hónapos felkészülés következett. De a legintenzívebb munkát az utóbbi 1 hónap alatt végeztük. Ekkor történt meg a ruhák összeválogatása, véglegesítése, s hogy ki melyik ruhát viseli majd a bemutatón. A kontyok, kiegészítõk, smink kialakítása már sokkal egyszerûbbnek tûnt számunkra.
– Mi volt a fõ koncepciója a show-nak a látványon kívül?
– Valóban a show lényege az volt, hogy eltávolodva a valóságtól, egy kreatív, olykor túlzó fantáziavilágba vigyük a nézõt. Magunknak is bizonyítsunk, hogy mire vagyunk képesek, hol vannak a lehetõségeink határai. Megköszönöm minden kollégámnak, segítõmnek a munkáját, a modellek segítségét, hogy ilyen remek csapatmunkában tudtunk dolgozni, picit már színház jellegû produkciót alkotni.
– A látványon túl szemléltetni szerettük volna, hogy a L’Oréal Professionnel az 50-60-as évek ruha, smink, frizura trendjét miként újította meg, és tette ismét vonzóvá a hölgyek számára. Láthatták a nézõk, hogyan van jelen napjainkban Monroe, Líz Taylor vagy Brigitte Bardot nõies eleganciája egy megújult, ún. ombray színvilággal, amikor speciális színátmenetek dominálnak a hajfestésben, hiszen a hullám, a tupir természetes a hétköznapi frizuráknál is.
– Láthatja majd újra a nagyközönség ezt a produkciót?
– Szeretnénk igen, ha minél többen megnézhetnék, megismerhetnék a show-t, ezért Csongrádon is tervezzünk bemutatót. A nyár folyamán pedig Szentes fõterén egy divatshow részeként, immár szabadtéren ismételnénk meg újra.
– Minden nézõ nevében megköszönöm nektek az élményt…
– Nem szeretnék én sem kifelejteni a segítõink közül senkit, ezúton is hálásan köszönöm a produkció sikerében nyújtott közremûködésüket, így a virágokért Molnár Ritának, a fotókért Barna Péternek, a dekorációkért Sándor Melindának és Gulyás Ibolyának, a varrónõnk valamint a közremûködõ táncosok és a hang- és fénytechnikát biztosító szakemberek munkáját is.
Dömsödi Teréz
(Fotók: Barna Péter)