Tanulni jöttek a Vajdaságból – Egymást segítve
A Szivárvány Mûvészeti Alapítvány és a Civil Pont október végén öt napos átképzést tartott a Mûvészetek Házában vajdasági értelmiségieknek és gazdálkodóknak.
Az ismeretek áramlása a turisztika, falusi vendéglátás és a kézmûves mesterségek területére vonatkozott, anyanyelvi kurzussal is kiegészült, – említette Kálmánné Szabó Erzsébet a szervezõk képviseletében.
A képzés elméleti és gyakorlati programból állt. Így látogatást tett a közel 20 fõs vajdasági delegáció (akik Kishegyesrõl és környékérõl érkeztek) Csongrádon egy pincészetben és egy falusi vendégházban is.
Kálmán Lajos, a Civil Pont vezetõje hozzá tette, hogy a résztvevõkkel a kapcsolat már sok évre nyúlik vissza. Kulturális és civil együttmûködést ápolnak. Ez alkalommal a cél az volt, hogy megélhetési lehetõségek új formáit tárják majd fel a vendégek, miután hazatértek.
A program elõadói voltak Kabódi Istvánné, az Országos Falusi Vendéglátók Szövetségének elnökségi tagja, Domokos Andrea, a helyi polgármesteri hivatal turisztikai referense, de Lantos Imre is, aki a Korok, Tájak, Múzeumok Koszta Klub vezetõjeként a város nevezetességeivel ismertette meg a vajdaságiakat.
A házaspár elmondta, hogy a találkozó folytatását tervezik, amikor a szentesiek mennek el a vajdaságiakhoz, hogy segítsenek a táji adatottságokra épülõ helyi attrakciók kialakításában.
A szentesi átképzési programot az Apáczay Közalapítvány támogatta.