Bizottsági munka a Pálmások szemével
A 2006-os õszi helyhatósági választások eredményeként a Pálmások Szövetsége 2 fõ képviselõje mellett 4 fõ külsõs tagot tudott delegálni az önkormányzatnál mûködõ bizottságokba.
Eltelt több mint egy egész év, ennek apropóján talán érdemes áttekinteni a bizottságokban végzett munkánkat, annak hatékonyságát.
Szövetségünk tagjai minden testületi ülés elõtt találkoznak, és megvitatják, megtárgyalják az aktuális napirendi pontokat. Mivel nem párt irányelvek alapján szervezõdtünk, illetve mûködünk, hanem mindenki a saját elvei és szakmai nézõpontja alapján értékeli az egyes ügyeket, problémákat, bizony néha vitáktól sem mentesek ezek a megbeszélések. A bizottsági ülésen már könnyû dolga van a külsõs tagnak, hiszen addigra a kezében van a Pálmások Szövetségének demokratikusan elfogadott álláspontja az egyes elõterjesztéseket illetõen.
A pénzügyi bizottság külsõs tagjaként nyilván csak errõl a bizottságról tudok nyilatkozni. Úgy vélem, hogy az elnök vezetésével alapos, lelkiismeretes munka folyik a pénzügyi bizottságban. Minden tag elmondhatja a véleményét, javaslatát, ezt a többi tag meg is hallgatja, majd szavazás útján dõl el egy adott elõterjesztés véleményezése. Nem mellesleg jegyzem meg, hogy az egyes bizottságok véleményétõl függetlenül a képviselõk úgyis saját belátásuk szerint döntenek, de bízom abban, hogy nem hiábavaló ez a munka.
A magukat függetlennek valló, városukért politizáló egyesületek, szövetségek legfõbb érve a pártelvektõl való függetlenség, az álláspontok tisztán szakmai alapokra való helyezése. Úgy vélem, ezt az elvet a Pálmások Szövetsége és képviselõi, bizottsági tagjai következetesen betartják.
A gazdasági célkitûzéseink, programjaink az elmúlt egy évben mit sem változtak, továbbra is csak a vállalkozásbarát politikában hiszünk, mivel a helyi adók befizetése és a helyi lakosság foglalkoztatása lendít a város életszínvonalán. A termál kutak és a termálvíz adta turisztikai lehetõségek kihasználására talán az elkövetkezõ években lehetõséget biztosítanak az Európai Uniós támogatási források. A felsõoktatás vérkeringésébe való bármilyen szintû becsatlakozás csak elõnyére válhat a városnak. De sajnos nem kell a talajtól messzire elrugaszkodnunk ahhoz, hogy észre vegyük a még megoldásra váró feladatokat.
Sokan panaszkodnak az önkormányzat hivatali ügyintézési rendjére, törekedni kellene lehetõség szerint a szakszóval egyablakos kiszolgálási rend bevezetésére, hogy ne kelljen a lakosságnak a hivatali „útvesztõkben” bolyongani.
Gyakorló apukaként felteszem a kérdést, hogy miért nem lehet babakocsival „zökkenõmentesen” végigsétálni Szentes minden járdáján? Irónia nélkül kívánom, hogy minél több illetékes sétáltassa gyermekét vagy unokáját, hátha többen érzékelnék ezt a problémát.
Az autósokat sújtó megannyi anyagi terhet és felelõsségvállalást ismerve joggal feltehetõ a kérdés, miért nem lehet a kerékpárosokat legalább arra rákényszeríteni, hogy sötétedés után kivilágítva közlekedjenek?
Az utak és járdák tisztán tartása nem csak a városgondnokság feladata, hanem a lakosság felelõssége is.
Úgy vélem, ezen felemlített csekélynek tûnõ problémák megoldása is ugyanolyan fontos, mint a gazdasági és turisztikai nagyberuházások megvalósítása.
A Pálmások Szövetsége a következõ években is a meghirdetett programja és elvei mentén fogja képviselni az Önök érdekeit mind a bizottságokban, mind a képviselõ testületben.
Holman István
(Fizetett hirdetés)