Jövőre indulhat a Petőfi Szálló felújítása – Tervismertető a hónap végén

Petőfi_Szálló részlet Kossuth utcai szárny 2006 febr.jpgA Pendola-Szentes Kft. a jövõ évben kezdi meg a szentesi Petõfi Szálló rekonstrukcióját. Az elkészült tervekrõl, elképzelésekrõl lesz ismertetõ a színházteremben november 29-én.

A létesítmény korhû felújítása érdekében számos szakembert, restaurátorokat, mérnököket vont be a cég az elõkészítõ munkákba, akik a tervismertetõ alkalmával elmondják tapasztalataikat, elképzeléseiket.
Részt vesz a Pendola Cégcsoport vezetõje, Zsohár Árpád és Szirbik Imre országgyûlési képviselõ, polgármester.
Az elképzelésekrõl annyit már tudhatunk, hogy ötcsillagos szállodává alakítanák az épületet 1-2 ágyas szobákkal, apartmanokkal. Törökfürdõ, edzõterem, squash fallabda, casino, teremgarázs és gyermekmegõrzõ is kialakításra kerül. Az épület régi jellegzetességei, az étterem, bár, kerthelyiség és természetesen a cukrászda is tovább mûködhet majd a kor követelményei szerint felszerelve.
A tervek része a színház korabeli állapotának visszaállítása is. Sok fénykép, és az eredeti tervraj-zok is rendelkezésre állnak, ám vannak hiányzó részletek. A cég szívesen fogad minden olyan további adatot, fényképeket, amelyek segíthetik az eredeti állapot minél pontosabb rögzítését. A dokumentumokat a pendola@pendola.hu e-mail címre lehet eljuttatni, és ezen a címen lehet jelentkezni azoknak, akik a tervismertetõn részt szeretnének venni. 

Zsohár Árpád cégvezető.jpg

* * *

Október elején a Kiséri Napok keretében került sor arra  a beszélgetésre, amelynek a Petõfi Étterem gasztronómiai hagyományai volt a témája. A komplexum hajdani igazgatója, dr. Andrikó Ferenc gyûjti és rendszerezi a korabeli tárgyi és szellemi emlékeket, hagyatékokat.
Az elõadó elmondta, hogy anno buszokkal hozták a vendégeket, akik – mielõtt más településekre indultak volna tovább – egy-két napot töltöttek el itt, és mindig elégedetten távoztak. Az étterem forgalmát nagyban fellendítette, hogy hetente három rendezvény is volt. Az itt dolgozók hivatásuknak tekintették a vendéglátást, és nagy örömmel vállalták ünnepnapokon is a munkát. A hatvanas évek végén mintegy hatszáz fõnek biztosítottak elõfizetéses étkeztetést. A szûzérme töltve, a szentesi gombócleves, a kapros-túrós lepény slágernek számított, és mindig szólt a cigányzene. Kuriózum volt a rántott békacomb. A társasági élet fontos színterét adták az Ötórai teák. Az egykori kerthelyiség sajnálatosan, leégett, ezért sokan már nem is emlékszünk rá. 

A_tér_felőli_szárny_1992_ben_fotó_Czakó_Friderika.jpg 

Megemlékezett a konyhavezetõkrõl is, Piti Géza, Molnár Mihály, Gilicze József neve hangzott el. Gábor Miklós bácsi, V. Kiss Sándor, Kiss Antal és még sokan mások… Hozzájárultak a patinás létesítmény hírnevének öregbítéséhez abban a korban, amikor százhuszonöten is dolgoztak a Petõfiben, munkaversenyben.
Felidézett egyet-kettõt a kor sztárjaival történt sztorikból is. Itt járt Újházi Ede, akinek nevéhez az Újházi tyúkhúsleves fûzõdik, de Latinovits Zoltán is.
A dokumentumokat könyv formájában tervezi  megjelentetni, amit szívesen és örömmel vár minden szentesi.

Kép és szöveg: dt.

Előzmény: www.varosivisszhang.hu/2007/06/28/pecset-kerult-a-petofink-jovojere-szebb-lesz-mint-valaha/

Petőfi Szálló 1999 nyara - fotó Dömsödi Teréz.jpg

2 hozzászólás “Jövőre indulhat a Petőfi Szálló felújítása – Tervismertető a hónap végén” bejegyzésre

  1. Dömsödi Teréz:

    Lapzártánk óta a rendezvényre szóló meghívóból tudjuk, hogy az épület bejárására 29-én reggel 9.00 és 15.00 óra között lesz lehetőség. A Petőfi utcai bejárattól a Pendola munkatársai 10-15 fős csoportokban vezetik körbe az épületben az érdeklődőket. Ez az utolsó alkalom az épület felújítását megelőző állapotának rögzítésére, fotók készítésére. Ekkor is át lehet adni a cég munkatársainak a digitalizálásra szánt hajdani képanyagokat, amelyeket még ekkor vissza is kapnak tulajdonosaik.

  2. Bakosné:

    A nyolcvanas évek elején a vendéglátó vállalat üzemorvosa is az emeleten működött. A Tiszti Klub és a Petőfi együtt tartoztak a megyei székhelyű céghez. A Petőfi hanyatlásával a Tiszti Klub Étterem nívója pedig a csúcson volt.

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.