Csónakot ki a vízből – Ne fogj ki minden csukát!
Kedves Horgásztársaim! Már-már lemondtam a cikk írásról, mivel nem találtam olyan témát amirõl be kellene számolnom. Ám az élet, és a horgász mesterék figyelme rám cáfolt.
Az történt, hogy felfedeztek – feltehetõen elszállításra kiválasztott – láncukról, drótkötelükrõl láthatóan erõvágóval levágott csónakokat, amelyek zsineggel a parti fákhoz voltak kötve. Van közöttük olyan is, amelyik már vagy egy éve lehet vízen, szép, borovi fenyõbõl készült csónak. Ez késztet arra, hogy most írjak, jelezzem és kérjem önöket, hogy vigyázzanak értékeikre, és e sorok írásakor nincs már egy hét sem addig a határidõig, amíg ki kell venni a csónakokat a vízbõl!
Emlékeztetek mindenkit, hogy a közgyûlés határozata értelmében a csónak vízen hagyása fegyelmi vétségnek minõsül, ami szankció kiszabásával jár. Kérek tehát minden csónaktulajdonost, hogy saját és csónakja érdekében november 20-ig vegye ki a vízbõl a csónakját, és helyezze biztonságba.
Ha már írok, elmondom, hogy befejezõdött a Kurca rehabilitációs kezelésének (remediáció) elsõ szakasza. A jótékony baktérium bekerült a vízbe, és remélhetõleg kifejti kedvezõ hatását.
Megjött a csukázó szezon. Szépen fogják is a csukákat, csak elgondolkodtató, hogy hármasával viszik el az éppen méretes jószágokat. Nem szabálytalanság ez, ám elgondolkodtató, hogy megvesszük ezernégyszáz forintért a csuka kilóját, és nem hagyunk a vízben eleget arra, hogy februárban le tudjon ívni, és lehessen természetes szaporulat is.
Önmegtartóztatást kérek mindenkitõl, ha meg tudja állni, hogy ne vigye el, engedje vissza legalább az egyiket. Ne éljük fel a jövõnket! Ettõl függetlenül jó fogást kívánok mindenkinek.
Füsti – M. Lajos elnök
(Fotó: dm)