Kerékpárral a határ két oldalán
Ez évi második túrájukra Budapestig vonattal mentek a St. Jupát SE. kerékpárosai. De a Duna partján Esztergomig már kerékpáron tették meg az utat. A Mária Valéria hídon át Szlovákia érintésével Komáromig jutottak. Azért választották a határ túloldalát, mert az kevésbé forgalmas, és igen szép látványt nyújtó terület.
Ezután a hazai oldalon Gyõr következett a Szigetközzel, majd ismét Szlovákia, – tájékoztatja lapunkat Valkai Zsolt, a túra vezetõje.
– Pozsony környékén érdekes látványosság egy görkorcsolya pálya, amely nagyon jó minõségû aszfalttal borított. Korhatár nélkül használják az ott élõk.
A fiatalok, Füsti-Molnár Gergely, Bányai Viktória, Fabu-lya Pál és Dömsödi Gábor a túra vezetõjével, Zsolttal Bécs zöldövezetében, jó minõségû kerékpárutakon haladtak tovább. – Nagyon nagy itt az élet, – mondja Zsolt. Minden bécsi, aki mozgásra, felüdülésre vágyik, ide jön ki.
– A Fertõ-tó megkerülésével nádas, mocsaras rész, látványos kikötõ, rengeteg szõlõ fogadott bennünket, – folytatja beszámolóját.
Az osztrák oldalról jobban rálátni a tóra. A lovas turizmus és a kerékpáros élet jól megfér együtt. – Nagycenk felé hagytuk el a tavat. Volt itt Kastély, lovarda, megnéztük a szabadtéri vasút történeti kiállítást is. A Balatonon egy teljes napot strandoltunk. Solt-vadkertrõl indultunk haza. Teljesen probléma mentes út volt, egyetlen esõs délutánnal, – teszi hozzá.
– Milyen felszereltségû kerékpárokkal tanácsos ilyen távoknak nekivágni?
– Közép kategóriás, váltós kerékpárral már igen, amely 26-os kerékkel, felcsomagtartózva teljesen alkalmas. Érdekesség, hogy a külsõ futófelület, és a belsõ szövetes rész között van egy 5 mm-es, sûrû hab, hogy kibírják a gumik a szúró sérüléseket. Defekt nélkül mintegy százezer kilométert megtettünk már ezekkel a gumikkal. Vízhatlan táskák kellenek a csomagjaink biztonságáért, és érdemes figyelni a küllõk minõségére is, – tanácsolja.
– A déli idõszakban tartottak pihenõt?
– Nem, mentünk folyamatosan. Pár nap alatt hozzászokik az ember a meleghez, ami most szerencsére száraz volt. 6-8 liter folyadék kellett naponta, ügyelve arra, hogy minél nagyobb legyen az ásványi anyag bevitelünk.
– Végezetül: néhány gondolat a vízitúráról.
– Ezen a hétvégén indulunk tizenhat napra, túrakenukkal a hagyományos tiszai, Tiszabecs – Tisza-tó vízitúránkra. Tiszabecs-nél lép hazánkba a folyó, az elsõ hatvan kilométer a legszebb élmény minden alkalommal. A napi célkitûzés harminc kilométer evezés. Tízen veszünk részt a programon.
Valkai Zsolt azt is elmondja, hogy augusztus utolsó hetében kezdõdnek a tréningek, ekkor kezdõ csoportot is indítanak. Szívesen látnak minden érdeklõdõt. Részletek a http://www.jupat.hu/ oldalon.
– dt. –
Köszönet a támogatóknak: Szentes Város Önkormányzata, NCA, SZJA 1% felajánlók, Dan-Aqua Öntözéstechnikai Kft., KVÍZ-2000 Bt., Línea-H Bt., Agroteam ‘97 Bt., Herba Mix Kft., Gumiabroncs ‘96 Kft., MetalCom-R Távközléstecnikai Kft., Beleon és Társa Kft., ITV Szentes Kft., Royal 03 Bt. (Pont Büfé), Csavarker Kft. (x)
Előzmény: www.varosivisszhang.hu/2007/07/24/csodas-ovarosokon-tekertek-at-es-becseresznyeztek-a-cseheknel/