A fábiáni mazsorettek EB-re készülnek – Sok kicsi, sokra jut a faluban

Virágos_közterületek_minden_felé.jpgA közel háromezer lakosú Fábiánsebestyénben az elmúlt hónapok is igen tevékenyen teltek. Jól sáfárkodva  a forrásokkal több kisebb beruházást fejeztek be, és igen komoly tervek hevernek a testület asztalán.

Dr. Kós György polgármester örömmel újságolja, hogy a községnek nincs adóssága, ami ritka a mai idõkben. Egyetlen lízingelt betegszállító jármûkkel, együttmûködve a támogató szolgálattal, közösen végzik a betegszállítást a faluban.  Ez azért is érdekes, mert helyben mûködik náluk az orvosi ügyelet. A helyi betegeknek ez nagy könnyebbséget jelent, – említi a polgármester. 
Sorba szedve a teljesült feladatokat, mindjárt a Mentési Központ külsõ és belsõ felújítását mondja. Az ügyeleti helyiségnek a burkolását, és a nyílászárói cseréjét kellett elvégezni, erre félmillió forintot fordítottak pályázati pénzbõl.
Újraburkoltatják az iskola három tantermét is. Kiemelt figyelmet élvez az intézmény, hiszen jól mûködik az oktatási, mûvelõdési mikrotérség Nagytõkével, Árpádhalommal, amelyet a tavalyi év során hoztak létre. Az iskola tanulói már hagyományosan ingyen kapják a tankönyvet. Erre a célra 1 millió forintot tartalmaz a község költségvetése.
Itt tartja foglalkozásait a Desperado Mûvészeti Iskola, amelynek 96 növendéke van. Az iskola kérelmérõl hamarosan döntenek, amely szerint egy önálló mûvészeti intézményhez kérnek helyiséget, zenei és táncmûvészeti oktatás céljára. S ha már a Desperadoról esett szó, feltétlenül meg kell említeni, hogy a mazsorett csoport, megnyerve a bajnokságot, Opoleba (Lengyelország), a szeptemberi Európa Bajnokságra készül.

Dr._Kós_György_és_Varjas_Béla.jpg

 A gyerekek érdekében pályáztak, és nyertek is a Jókai játszótér komplett felújítására. Így az összes játékot EU szabványosra cserélhetik.
A helyi feladatok közé tartozik, hogy évrõl évre részt vesznek a “Virágos Magyarországért” mozgalomban. Dr. Kós György megerõsíti a látható tényt,  ebben az évben ültették a legtöbb virágot a közterületekre.
Fejlesztik büszkeségük, a  szélmalom környékét is,  szabadidõ központot hoztak létre. Most készül egy fedett helyiség, ahol kisebb rendezvényeket is meg lehet tartani. Teli az elõjegyzési naptár, a falubeliek szívesen töltik itt a szabadidejüket.

Ám nézzünk kicsit a tervek mögé is. A beszélgetésbe Varjas Béla alpolgármester is bekapcsolódik.
– Még nincs elbírálva négy buszváró kialakítására a pályázatunk, – halljuk.
Arról is beszámolnak, hogy több száz milliós projektet készítenek elõ, mert hõszivattyús megoldással szeretnék energiatakarékossá tenni a közintézményeik fûtését. Egyben az iskola teljes nyílászáró cseréjét, és tetõ felújítását is megoldanák.
Vajon miben kellene javítani az itteni ivóvíz minõségén? Hallom, van némi gond.
– A kútból feljövõ vizet gáz- és arzéntalanítanák.  Ettõl azonban a vizünk makroszkópos minõsége nem változna. Mivel ivóvíz csomagoló üzem is települne a környékre, nem lehet olyan rossz a vizünk, – jegyzi meg a polgármester.
Varjas Béla hozzáfûzi: -Magát a vezeték rendszert kellene cserélni, amely a hatvanas években készült. Azóta jelentõsen korrodálódott. 
A jelen helyzetben  lehet-e ÖNHIKI-re pályázniuk?
– Hogyne, nyertünk is az  önhibájukon kívül hátrányos helyzetû települések pályázatán 29,6 millió forintot. Alig három millió forinttal kaptunk kevesebbet a kértnél. 
Kós doktor arról is szól, hogy a Faluõrség, a Babtista egyház, a szentesi Vöröskereszt és az önkormányzat több tonna tartós élelmiszert osztott ki nem rég a falu rászoruló lakosai között.
Ilyen tevékenyen készülnek a falu legnagyobb ünnepére.                
Dömsödi Teréz
(Fotók: Dömsödi Mihály)

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.