Három fontos témáról a polgármester
DOMINÓELV – Minden gazdasági és szakmai érv ellenére a Megyei Közgyûlés ragaszkodott eredeti elképzeléséhez, és összevonta a Horváth Mihály Gimnáziumot a Boros Sámuel Szakközépiskolával, a Zsoldos Ferenc Szakközépiskolát a Pollák Antal Szakközépiskolával.
Az elsõ esetben a megbízott igazgató Cseuz László, míg a második fúzió élére Dongó Lászlót helyezte, – tájékoztatott Szirbik Imre polgármester, megyei képviselõ.
Véleménye szerint eleve elkötelezett politikai álláspont érvényesült, egy személycserés tisztogatási folyamat része, amelyre már több példa akadt eddig. Ez a dominóelv elérte a középiskolákat, s nem is fog megállni, – fogalmazott.
Mint mondta, megharcoltak a Rigó Alajos nevét viselõ intézmény helyben maradásáért is, amely – politikai döntés alapján – mégis a hódmezõvásárhelyi intézmény része lett, s a nevét sem viselheti tovább. A döntéseket a megyei közgyûlés szentesi Fideszes képviselõi (Halmai László, Kovács János, Vidovicsné Szabó Tünde) megszavazták.
Szirbik módosító indítványként kérte a négy szentesi intézményrõl a külön szavazást, ill. hogy a döntést legalább egy évre halasszák el. Indítványait elutasították.
Az elõterjesztés elõkészítettségét a polgármester kifogásolja, hiszen abból kis híján kimaradt a drámai tagozat. Elmondta, hogy a város anyagi áldozatra is kész lett volna a hagyományos rend fennmaradásáért. Ám ha a város vette volna vissza a középiskoláit, a helyiek illetékeibõl befolyó bevételrésszel együtt tette volna, amely ma törvény szerint a megyét illeti. Szerinte ebbõl, és a normatívából el lehetne tartani az intézményeket. 2007-re ugyanis nõtt a középiskolák normatívája.
KÍNAI UTAZÁS
Tíz fõs parlamenti delegáció tagjaként nyolc napot töltött Kínában, amely a kínai parlament delegációjának viszontlátogatása volt. Öt várost jártak be kettõs céllal. Szeptembertõl kezdõdik Kínában a magyar év, amely mintegy tíz nagyvárosban mutatja be hazánkat. Egyrészt kultúránkat, másrészt a befektetési lehetõségeket. A megnyitó Sanghajban lesz.
– Azt szeretnénk elérni, hogy azon áruk egy része Magyarországon legyen legyártva, amely az uniós piacokra megy. Felajánlották hogy a magyar árut 1000 dollárért (A Peking-Budapest út 20%-áért) elviszik Budapestrõl Pekingbe.
Két napot Tibetben is eltölthettek, a tisztségviselõkkel találkozhattak. – Itt bemutattam Szentest, mint a termál energia bázisát. Felkérést kaptunk, hogy egy kisebb minta projektre tegyünk ajánlatot egy kínai lakótelep termál energiával történõ fûtésére.
Mielõtt bárki arra gondolna, megjegyezte: nem tud arról, hogy bármilyen kolónia betelepülése a városba napirenden lenne.
KERÉKPÁRÚT
Az útkoordinációs igazgatósághoz pályázik a város a nagyhegyi kerékpárút meghosszabbítására az Árpád Szentászlói telepéig, ill. a Szarvasi elágazásig. Az NFT keretében kiírt pályázatra a teret átengedi a város a községeknek. Az egyik terv Nagymágocs önálló pályázata, a másik a Szegvár-Szentes között létesülõ, a harmadik Derekegyház belterületi kerékpárútja. Ezek a több száz milliós beruházások Nagymágocs, Derekegyház, Szentes, Csongrád Euro-Velo hálózatra csatlakozását segítik elõ. Nyertes pályázat esetén 10% önrésszel megépülhetnek.
2007 07 30 05:59-kor
Miért kell folyton hadakozni. Csak azért, mert a “nagypolitika” parlamentben egyebet se csinál a pénzünkön, már helyben is egymásra kell kenni a közös felelősséget. Jó időhúzó és figyelem elterelő politika. Kár, hogy sehova nem vezet?!
2007 08 12 08:25-kor
Tisztelt Szirbik úr!Ön eléggé elnem itélhető módon mossa kezeit és másra hárítja a felelősséget. Nézze meg Oroházát és Gyopárosfürdőt utánna nézze meg Szentest és a Szentesi strandfürdőt. Ön kiíratja a város határába, hogy a”sport városa” ugyanakkor nem képes egy normális fedett uszodát építtetni.A könyéken sorra zárják be az iskolákat,pedig úgy tudom Ön a kistérség vezetője miért nem tesz a községi iskolákért?