Nagymágocs ünnepelt
A községben szombaton falunapot tartottak, amelynek színvonalas programjait a testvértelepülések delegáltjai is gazdagították. A képviselõ-testület nevében Stibál Róbert polgármester elismeréseket adott át, köszöntötte a község legifjabb és legidõsebb lakóit. Számos kedves és érdekes mûsorszám közül válogathatott a közönség.
A szerbiai Kispiac községgel nyolc évre nyúlnak vissza a települési kapcsolatok. A helyi közösség tanácselnöke, Bíró László vezette a delegációt, kérdésünkre elmondta, hogy Kispiac kilenc településsel együtt kanizsai közigazgatású. A kistelepülés bevételeinek jó része a lakosok önkéntes járulékaiból származik, ami az ottani adó része. Tavaly Nagymágoccsal közösen próbáltak már pályázni, igaz kevés sikerrel, de nem adják fel.
Hõnig Mária polgármester a mágocsi (Sásdi kistérség, Dombóvár közelében) vendégekkel érkezett. A szinte azonos nagyságú település német hagyományõrzõ tánccsoportja és zenekara fergeteges sikert aratott a színpadon. A Nyugdíjas klub énekkara is mûsorral kedveskedett a nagymágocsiaknak.
A polgármester asszony vázolta, hogy igen régi és szerteágazó a két település kapcsolata, ápolják az iskolák, a futballcsapatok, s természetesen az önkormányzatok. Mivel mindkét település testülete jórészt megújult, az együttmûködés lehetõségeit még most körvonalazzák. A csereüdültetésben, turizmusban és a kultúra területén látják a hosszú távú közös cselekvés lehetõségeit.
Nagymágocson is arra kijelölt bizottság dönt a települési elismerésekrõl, amelyeket 2003 óta ítélnek oda. Idén “Nagymágocsért” kitüntetésben részesült Szabó Tamás ny. mûvelõdési ház igazgató és Juhász Istvánné, a nyugdíjas egyesület elnöke.
Posztumusz díszpolgári címet adományozott a testület Tolnai Imrének, egykori tsz-vezetõnek, a helyi lovassport és a gazdakör szervezõjének. Kitüntetését fia vette át. A “Nagyközségért Emlékgyûrût” ez alkalommal Molnár Andrásné kapta. Kovács István vezérõrnagyot a falu díszpolgárává választotta. A 37. II. Rákóczi Ferenc Mûszaki Dandár ny. parancsnokának, a dandárnak az árvízi védekezésben tett erõfeszítéseit ismerték el ezzel.
Stibál Róbert tizennégy apróságnak adott át ajándékot, akik a község legifjabb polgárai. A legidõsebbeket is köszöntötte, õk: az 1911-ben született Magony Jánosné, az 1912-ben született Tembel Mihályné, az 1914-es születésû Csikós István és az 1917-es születésû Osztás András.
A mûvelõdési házban kiállítást rendeztek az ugyancsak itt született Sprok Antal bútorszobraiból. Nagyon színvonalas kabaréjelentet láthattunk a Kastélyotthon ápoltjaitól és dolgozóitól, valamint táncukkal lepték meg a közönséget a Derekegyházi Ápolóotthon munkatársai, és a Stílus Mûvészeti Iskola növendékei.
Szöveg: Dömsödi Teréz
Fotók: Dömsödi Teréz és Mihály
A programok egészét tartalmazo előzmény irásunk: www.varosivisszhang.hu/2007/07/05/falunap-nagymagocson/
(Képek feliratozásáért egérrel a képre!)
2007 07 25 07:07-kor
Itt tegnap még volt egy csúnya beírás, látom törölték a szerkesztők. Nagyon helyes! Azt veszem észre, hogy a mai fiatalok szótárában -t. a kivételnek – szerepel vagy 15 szó, mindenre azt használják. Hál’ a kiváló közoktatási rendszernek. De ahogy a dolgok állnak, lesz ez még rosszabb is! A rendezvény igenis hangulatos volt. Mindenki olyan kalappal köszön, amilyen van. Nekem személy szerint elegem van a méreg drága, minden utcasarkon plébekelő, (azértis magyarul írom)kultúraromboló senkikből… Csak hülyítik a népet. (Azért remélem, ezt nem törlik!)