A művészet eszközeivel – társadalmi problémákról…
A Szivárvány Alapfokú Mûvészeti Iskoláért Alapítvány és Kishegyes Község Fejlesztési Társulása a Magyarország-Szerbia IPA Határon Átnyúló Együttmûködési Program keretében záró rendezvényt tartott a Mûvészetek Házában.
A programban résztvevõk közül mintegy százötven fõt vártak, hogy számot adjanak a projekt idõszak legfontosabb eredményeirõl, amikor tíz munkacsoportban a mûvészetek különbözõ eszközeivel kerestek válaszokat olyan társadalmi problémákra, mint pl. a családon belüli erõszak. A fenti képek tanulsága szerint, rajzos formában mondták el a gyerekek gondolataikat a témáról. A színek a bántalmazás egyes módjaira, mint pofonok, ütések, szidalmazások, hangoskodás, kiabálás, utalnak.
A rendezvény vendége volt Roskó Gábor képzõmûvész, a szegedi egyetem tanára, aki a rendezvényen az ún. organikus gondolkodásról beszélt a fiataloknak. A festészet és performance eszközeivel igyekezetett figyelmeztetni a problémákkal szembeni nyitottságra, és a megoldások megtalálására. Cáfolni próbálta azt, mert hajlamosak vagyunk elhinni, ha belebonyolódunk a társadalmi problémák elemzésébe, azok el is sodorhatnak bennünket.
Egy másik elõadó, Sárkány Krisztina, a Budapesti Mûszaki Egyetem építész hallgatója szólt a gyerekeknek a természet és az otthonuk kapcsolatáról, az organikus építészet jelentõségérõl, sajátosságairól.
Mindkét elõadó, de a szakmai vezetõk is, hiszen a témát a film, a fotózás, a színjátszás eszközeivel is feldolgozták, egyetértettek abban, hogy ezek a fiatalok már azzal nagy értéket teremtettek, hogy egyáltalán mertek foglalkozni ilyen kényes témával, mint a családon belüli erõszak.