Mesteribb mestert avattak – Újabb szentesi első fokozat

A_kinai_nagymesterrel.jpgA Magyar Wing Tsun Kung-Fu Egyesület a kínai szövetség része. Minden évben ellátogat hozzájuk a nagymester, Leung Ting. Ilyenkor ellenõrzi a diákok munkáját, tovább képezi a mestereket és sor kerül a mestervizsgákra.

– Magyarországnak abban a megtiszteltetésben van része, hogy a hatvanöt tagország közül nekünk jutott az a jog, hogy a kínai nagymester itt ünnepelte hatvanadik születésnapját. Így egy gálamûsor keretében sikerült õt felköszönteni. Ez a gála mintegy húsz bemutatóból állt Budapesten, vagyis a Wing Tsun Kung-Fu teljes repertoárját bemutattuk, – részletezi Bágyi János 4. mesterfokozatú oktató.

A_kínai_nagymesterrel.jpg

– Elõször egy történelmi részben a gyerekek beöltöztek az 1700-as években viselt kung-fu ruhába, amely a megfelelõ parókával, fegyverekkel egészült ki. Bemutatták a Shaolin-kolostor egyik jellemzõ harcát (többellenfeles harc, nõi önvédelem, nindzsák elleni harc…) A szentesi klub egyik csoportja is hozzájárult a gálához egy nagyon szép bemutatóval.
– A nagymesterünk ezután három napon át tanított bennünket. A szeminárium a kecskeméti kolostorunkban zajlott. Bemutatta a “törhetetlen kéz” technikáját. (Ha bármilyen szituációban megfeszítik a kezet, ki lehet belõle bújni, ha a harcos az eszét és a technikát jól használja.) A végén pedig sor került a mestervizsgákra is, – meséli a mester.

Tihanyi_Mihály__és_Bágyi_János.jpg

A vizsgabizottság  a nagymester küldöttségét alkotó, magas fokozatú mesterekbõl állt. Itt sikerült egy újabb tanítványának, a szentesi Tihanyi Mihálynak (30 éves és õ a harmadik) az elsõ mesterfokozatot megszereznie, aki négy éve gyakorolja ezt a harcmûvészetet. Tudatosan jár az edzésekre. A vizsga érdekében különórákat vállalt.
Bágyi János pedig három év várakozás után szintén most szerezte meg a negyedik mesterfokozatot. Ezzel õ a világon a legfiatalabb ilyen magas fokozatú mester.  Tíz éves kora óta mûveli a Wing Tsunt. 1997-ben helyettes, 2000. évtõl fõállású oktató. Szentesen 2001. óta tart edzéseket az ifjúsági házban kedden és péntekenként.

Gyakorlat_egy_fegyverrel_a_nun_chakuval.jpgA mestervizsgát részben fabábún bemutatott technikák, másrészt a szabadharc, harmadrészben pedig a “tapadós láb”, azaz csak a lábbal történõ harc képezte.
Az ön számára mit jelent ennek a fokozatnak az elérése?
– Tizenkettõ tanulófokozat van a Wing Tsunban. Viszonyításként mondom, hogy a Kelet-Európai Szövetség vezetõjének van 7. fokozata, és az õ tanítványai közül kettõnek van 5. mesterfokozata.
Végezetül arról is beszéltünk, hogy Szentesen ismét lesz nyilvános bemutatóval egybekötött tagfelvétel. Bágyi János említi, hogy  jelmondatuk értelmében elit harcmûvészetet hirdetnek intelligens emberek számára.

A_híres_csavart_rúgas.jpgEz alkalommal is az érdeklõdõket teljesen ingyenesen vezetik be a Wing Tsun Kung-fu alapjaiba, felkeltve az érdeklõdést  e nemes harcmûvészet iránt.
A bemutató és tagfelvétel helye a szentesi Mûvelõdési és Ifjúsági Ház, idõpontja pedig április 13. péntek 18 óra. Érdemes megismételni: a tréningek kedden és pénteki napokon 18.00 – 19.30 óra között vannak ugyanitt. Érdeklõdni Bágyi Jánostól a 06 (70) 611-9530-as telefonon, vagy e-mailben:bagyi.janos@wingtsun.hu címen lehet. További információk találhatók a http://www.wingtsun-csmegye.hu/ internetes oldalon.          
D. T.

Bruce_Lee_alakítás a_a_gálán_Bágyi_Jánossal_és_tanítványaival.jpg

Hozzászólások lezárva.