Katonai ügyészek a Tiszán
A szegedi Katonai Ügyészség május 31-én tett látogatást a szentesi II. Rákóczi Ferenc Mûszaki Ezrednél. Dr. Lele András ezredessel, a Szeged városi Katonai Ügyészség fõnökével érkeztek a tisztek, hogy gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek az ezrednél.
A nap egy power poin-tos bemutatóval kezdõdött, amit az alakulat parancsnoka, Nyers József ezredes tartott városunkról és az ezredrõl. Az alakulat kapcsán beszélt annak múltjáról, külföldi missziókban és katasztrófahelyzetekben történt helytállásukról. Bemutatta a századok tevékenységeit, humán és technikai hátterüket és a fontosabb rendezvényeket. Kállai Ernõ százados, a Víztisztító század parancsnoka tájékoztatta a vendégeket a víztisztítás technológiai és technikai rejtelmeirõl, amit nem sokkal késõbb gyakorlatban is láthattak.
A Csapatmúzeumban tett látogatás alkalmával rendhagyó momentum volt, hogy az ezredesek saját élményeiket is felidézhették a hallgatóság nagy örömére.
A múzeum után a búvárbázis következett. Itt ugyan egy búvár sem tartózkodott egy vidéki kiképzés miatt, viszont az alakulat felderítõ fõnöke, Kürti Dezsõ õrnagy idegenvezetése, és élménydús beszámolója kárpótolt mindenkit. Többek érdeklõdését kellõen felcsigázta a katonai búvárkodás iránt.
A nap szenzációja az volt, hogy a katonai ügyészség látogatásával egy idõpontra esett az 1. és 2. Hídépítõ századok átkelés kiképzése, ami a Tiszán kompátkelõhely berendezésébõl és üzemeltetésébõl állt. A jelenlévõk azzal, hogy bepillantást nyertek a kiképzés folyamatába, boldogságtól és izgalomtól sugárzó arccal csodálták a gigantikus erejû gépek könynyed mozgását szárazföldön és vízen. Szkalonai János százados és Tóth Árpád fõhadnagy kommentálták feléjük a látottakat. Néhányan, a biztonsági elõírások betartása mellett, igyekeztek tevékenyen is részt venni az áthajózási komp elemek vízre tételében, összeszerelésében és vízen való mozgatásában.