Jelentős létszámbővítés a Hungeritnél – Csak a fele szentesi

Mintegy 250 új munkavállalónak adatott meg a lehetõség, hogy munkába állhasson a Hungerit Zrt-nél. A létszámbõvítést egy rég tervezett fejlesztés alapozta meg a víziszárnyas feldolgozás területén, amihez piacbõvülés is társult. A részleteket Ulbertné Berényi Anikó humánpolitikai fõosztályvezetõ osztotta meg lapunkkal.

– A létszámbõvítés hátterét egyrészt az adta, hogy ez év elejére megvalósult az évek óta tervezett kacsazsigerelõ vonal üzembe helyezése. Így nagyobb mennyiségben dolgozunk fel víziszárnyast. Piacbõvülés jelentkezett továbbá a csirke feldolgozás területén is. A volumen növekedés igényelte a többlet munkaerõt – tájékoztatott.
– Jelenleg hány fõvel dolgoznak többen a Hungeritnél a korábbinál?
– 1411 fõvel kezdtük az évet, és most, március 9-én 1590 munkavállaló dolgozik nálunk. Valójában 250 fõt vettünk fel, azonban a próbaidõ alatt általában 40% körüli a távozók aránya, s most a nõk 40 év munkaviszony utáni nyugdíjazásával is voltak feltöltésre váró munkaköreink. Néhányan családi okok miatt váltottak, így ténylegesen 179 fõvel bõvült a foglalkoztatotti létszám, és most már csak mûszaki állományú és külkereskedelmi üzletkötõ, valamint telepi állatorvos munkatársat keresünk.
– Milyen az arány a vidéki és szentesi munkavállalók  között?
– Az állománynak alig több mint a fele szentesi. A vidékiek utaztatását elsõsorban bérelt járatokkal oldjuk meg, amelyet a munkavállalóink térítés mentesen vehetnek igénybe. Egy új járatot indítottunk Hódmezõvásárhely-Mártély-Mindszent útvonalon, további járatbõvítést nem tervezünk. A helyközi járatokat igénybe vevõk  számára bérlet térítést biztosítunk.
– Milyen bérezést kapnak az új dolgozók?
– A termelésben, attól függõen, hogy  mely területen dolgoznak, és hogyan mérhetõ a teljesítményük, teljesítménybérezést alkalmazunk. 100% feletti teljesítményt veszünk alapul, ma már nincs betanítási bér. A különbözõ nehézségi fokú mûveletek szerint 452-690 Ft/óra díjazásig értendõk az órabérek. Meglepõ, hogy a legnehezebb munkaterületeken nem küzdünk létszámhiánnyal. A most munkába álló fizikai állományú munkavállalók 78.500 Ft alapbérrel kerültek állományba – válaszolta, majd hozzátette:
– A fizikai dolgozók átlagkeresete 2010-ben  120.000 Ft, ami 2011. évben 5.000 Ft értékû étkezési utalvánnyal egészül ki. Jelentõs elmozdulás ettõl idén nem várható. Az árualapunk a takarmányárak függvénye is, ezért az új munkavállalókkal fél éves munkaszerzõdést kötöttünk.
Ulbertné Berényi Anikó megjegyezte, hogy mind a meglévõ állomány megtartása, mind a további bõvítés érdekében szívesen pályáznának uniós forrásokra. Ám annak ellenére, hogy magyar alapanyagból magyar termékeket állítanak elõ, és jelentõs mértékben külföldre értékesítenek, nagy vállalatként az ilyen lehetõségekbõl kirekednek.
Kép és szöveg: dite

Egy hozzászólás “Jelentős létszámbővítés a Hungeritnél – Csak a fele szentesi” bejegyzésre

  1. Dömsödi Teréz:

    EGY KIS STATISZTIKA

    A Hungerit Zrt-nél dolgozó 1590 fõ 43.4 százaléka férfi, míg jelenleg a többség, 56,6 százalékuk nõ. Ez az arány az utóbbi idõben változott a hölgyek javára.
    Írtuk, hogy a létszám kb. fele szentesi és fele vidéki. A 817 fõ szentesi munkavállaló után Szegvár áll a második helyen 110 dolgozóval, õket Mindszent követi 86 fõvel. A foglalkoztatottak mintegy 3-3 százaléka jár be Gádorosról, Kunszentmártonból, Csongrádról és más környezõ településrõl a Hungerithez dolgozni. S most nézzük meg az állományt végzettség szerint: 2001 évhez képest 6 százalékkal csökkent a 8 általánost végzettek aránya, így most 33 százalék. A legtöbben a szakmunkások vannak. A szóban forgó 6 százalékos növekedés a javukra történt, ezért az arányuk már eléri a 40 százalékot. Az érettségivel rendelkezõk aránya 3 százalékos csökkenés után most 20 százalék. Az egyetemi, fõiskolai végzettséggel alkalmazottak aránya éppen ennyivel nõtt, mégpedig a jelenlegi 7 százalékra.

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.